Lato w Formie. Czy deszcz pokrzyżuje plany?

742
Wyświetleń

Kolejny weekend z cyklu „Lato w Formie” przed nami. Ratusz zaplanował na najbliższe dni szereg imprez, które niestety mogą odbywać się w strugach silnego deszczu i wiatru.

W piątek 17 czerwca zobaczymy w akcji dzieci i młodzież ze wszystkich sekcji działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Koncert Galowy MDK rozpocznie się na scenie przed Katedrą o godz. 18. Będzie można m. in. usłyszeć dźwięki różnych instrumentów „na żywo”, obejrzeć obrazy, jakie powstają w pracowniach plastycznych MDK, posłuchać wokalistów, zagrać w warcaby, szachy – i to tylko część atrakcji.

W sobotę ruszamy ze sceną o godz. 17.00. Na początek muzyka biesiadna (Zespół Jupiter). Dalej nieco cięższe brzmienie: od 19.00 zespół rockowy Waizy, a od godz. 20.00 rock z elementami punku i metalu w wykonaniu Ally Died z Tczewa. W ramach „Lata w formie” już od godz. 10.00 śniadanie na trawie w Galerii EL. Myślą przewodnią spotkania będzie wymiana: ciuchów, jedzenia czy niepotrzebnych sprzętów domowych.

Lubiących aktywny wypoczynek na pewno ucieszy lekcja zumby, którą poprowadzi Marta Demko. Oprócz tego będzie można wziąć udział w rowerowej przejażdżce z przewodnikiem tropem form przestrzennych oraz tradycyjnie już zwiedzić aktualne wystawy w Galerii EL.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w postaci warsztatów plastycznych. Na miłośników dwóch kółek w sobotę czeka jeszcze jedna impreza – Odjazdowy bibliotekarz. To około 20-kilometrowy rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książki, bibliotek i rowerów.

W ostatnim dniu weekendu, na scenie od godz. 17.00 wystąpi Marek Józefów z koncertem szant, a w godz. 18 – 20 Zespół ONI (muzyka biesiadna).

Lato w Formie. Czy deszcz pokrzyżuje plany?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>