Krzyże i obrazy przed lokalami komisji wyborczych w Elblągu

1470
Wyświetleń

Przed wejściem do lokali dwóch komisji wyborczych ktoś umieścił religijne instalacje – krzyże i obraz. Po stanowczej interwencji Roberta Kolińskiego z partii Razem, po kilku godzinach krzyże zostały usunięte.

Podczas ciszy wyborczej, a taka panuje również w niedzielę, nie można prowadzić żadnych form agitacji wyborczej. Czy umieszczenie symboli religijnych przed wejściem do lokali wyborczych w Elblągu miało coś wyborcom sugerować? Kto je tam umieścił? Tego też nie wiadomo. Wiadomo jednak, że początkowo członkowie komisji wyborczych w tych lokalach nie specjalnie takim przejawem deklaracji religijnych się przejmowali.

– Dziś w Elblągu: komisje nr 19 i 20 przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, ul. Robotnicza 173. Ta szopka odbywa się przy wejściu do lokalu dwóch komisji wyborczych, umiejscowionych w publicznej szkole, w tzw. świeckim państwie – przewodniczącym komisji wyborczych ta manifestacja i religianckie łajdactwo zupełnie nie przeszkadza – alarmował Robert Koliński z partii Razem. – Sprawę zgłosiłem Miejskiej Komisji Wyborczej, gdzie usłyszałem, że „nic nie możemy zrobić”, oraz Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, gdzie obiecano mi niezwłoczną interwencję.

fot. Dariusz Bocian

Jak dodaje Koliński, po godz. 15.00 instalacja została usunięta z wejścia do dwóch lokali wyborczych w Elblągu.

– Liczymy też, że przewodniczący tych komisji, którzy nie zareagowali na zgłaszane do nich uwagi wyborców zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, np. finansowej – dodaje działacz partii Razem.

Krzyże i obrazy przed lokalami komisji wyborczych w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>