Krzysztof Wieszczek: Do Elbląga jestem bardzo przywiązany

1428
Wyświetleń

Krzysztof Wieszczek – pochodzący z Elbląga aktor filmowy i teatralny – opowiadał dziś o wykonywanym zawodzie, a także o zdrowym trybie życia i odpowiadał na pytania widowni zgromadzonej w Sali Kameralnej CSE „Światowid”.

Spotkanie z aktorem odbyło się w ramach „drzwi otwartych” obchodzącego dziś swój jubileusz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Aktor nie ukrywał swojego przywiązania do Elbląga – przyznał, że często wraca do niego z sentymentu, a region zawsze będzie mu się kojarzył ze wspaniałymi chwilami. To tutaj – w Światowidzie – stawiał swoje pierwsze kroki i wystąpił w pierwszych konkursach teatralnych.

Wieszczek przestrzegł młodzież przed faktem, że aktorstwo to nie tylko sława i pieniądze, ale przede wszystkim ciężka praca i dużo wyrzeczeń. Na planie zdjęciowym często spędza się po kilka godzin, wielokrotnie trzeba powtarzać nieudane ujęcia i należy dawać z siebie jak najwięcej od strony technicznej. Elblążanin przyznał, że nawet najlepsi aktorzy mogą być obsadzeni w rolach, do których nie pasują i końcowy produkt nie spełnia początkowych oczekiwań.

Oprócz aktorstwa Krzysztof Wieszczek promuje również zdrowy styl życia. Choć nie uważa się za eksperta w tej dziedzinie, sądzi, że każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiednie produkty, które będą mu służyć. W zeszłym roku wziął udział w Garmin Iron Triathlon, który miał miejsce w Elblągu, a także zdradził, że szykuje się do kolejnej edycji, która odbędzie się w czerwcu.

Wizyta aktora była powiązana z XXI Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa „… czy to jest kochanie?”, w którym wystąpi w roli jurora. Wieszczek zdradził, że przy ocenie uczestników nie będzie patrzył tylko na ich warsztat, ale również na ich wrażliwość i autentyczność na scenie. Zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy będą profesjonalistami, którzy utrzymują się ze swoich występów, dlatego też postara się docenić ich szczerość i zrozumieć przekazywane przez nich emocje.

Spotkanie poprowadziła Zuzanna Gajewska.

Tekst i zdjęcie: Sebastian Czarnecki

Krzysztof Wieszczek: Do Elbląga jestem bardzo przywiązany

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>