Koniec „Góry Chrobrego”. Park linowy również zamknięty

1793
Wyświetleń

Mamy kolejny efekt likwidacji Przedsiębiorstwa Turystycznego „Góra Chrobrego”. Firma, która chciała odsprzedać infrastrukturę stoku narciarskiego Miastu poinformowała właśnie, że również park linowy zostaje zamknięty.

Na kwietniowej sesji Rady Miasta Elbląga radni nie zdecydowali się na wyrażenie zgody w sprawie odkupienia od PT „Góra Chrobrego” infrastruktury stoku narciarskiego. Pomimo tego, iż powołanemu przez prezydenta zespołowi udało się obniżyć cenę do kwoty 1.350 mln zł plus VAT.

- Decyzja o utrzymaniu (lub nieutrzymaniu) dotychczasowej funkcji rekreacyjnej Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego,  należy do kompetencji Rady Miejskiej – informował prezydent Witold Wróblewski. – Brak decyzji o utrzymaniu w mieście obiektu narciarskiego oznacza, w praktyce, likwidację stacji narciarskiej na Górze Chrobrego.

Prezydent Witold Wróblewski przedstawił również zakładane koszty funkcjonowania stoku narciarskiego po ewentualnym przejęciu przez Miasto.

- Według kalkulacji sporządzonej przez MOSiR roczny koszt eksploatacji wyciągu wyniesie około 600 tys. zł. Przewidywany przychód (wg danych PT Góra Chrobrego za ostatni sezon) może osiągnąć wysokość ok. 360 tys. zł., co oznacza dopłatę sięgającą 240.000 zł. – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Radni nie wyrazili zgody na prowadzenie dalszych negocjacji w celu przejęcia przez Miasto infrastruktury stoku. Za to zobowiązali prezydenta aby do września br. przygotował kompleksowa koncepcję rozwoju sportów zimowych w Elblągu.

Przedsiębiorstwo dawało Miastu czas tylko do końca kwietnia br. na podjęcie decyzji w sprawie przejęcia infrastruktury. Po tym terminie zapowiedziano likwidację obiektu.

Następstwem tej decyzji jest także zamknięcie parku liniowego, który znajduje się obok Góry Chrobrego. O takiej decyzji poinformowało Przedsiębiorstwo na swojej stronie na facebooku.

Koniec „Góry Chrobrego”. Park linowy również zamknięty

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>