Kolejne inwestycje tramwajowe w Elblągu. Będzie nowa zajezdnia i węzeł przesiadkowy

899
Wyświetleń

Trzy nowe, zamówione już przez miasto, tramwaje zostaną zakupione ze wsparciem funduszy unijnych. Z tych samych funduszy wsparta będzie również modernizacja zajezdni tramwajowej oraz budowa węzła przesiadkowego. Miasto szuka już wykonawcy prac budowlanych.

Już w tamtym roku było wiadome, że Elbląg otrzyma dofinansowanie na zakup trzech nowych tramwajów oraz modernizację zajezdni i budowę węzła przesiadkowego.

– Kolejna dobra wiadomość dla miasta, składaliśmy wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych naszego dużego zadania polegającego na modernizacji zajezdni, budowie węzła przesiadkowego i zakupie trzech nowych tramwajów. Udało się i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 9,7 mln zł, koszt całego naszego projektu to ponad 14 mln zł – mówił w tamtym roku  prezydent Wróblewski. – Dobrze się złożyło, bo jesteśmy już po przetargu i mamy warunkową umowę z wykonawcą na produkcję trzech nowych tramwajów. To kolejny krok w rozwój trakcji tramwajowej i nisko emisyjny transport w naszym mieście.

W ramach tego zadania zakupione zostaną nie tylko nowe tramwaje, ale zmodernizowana zostanie zajezdnia tramwajowa, powstanie też węzeł przesiadkowy z dwoma peronami przy al. Grunwaldzkiej, tablice informacyjne, biletomaty i stojaki rowerowe.

O nowych pojazdach mówił dyrektor Tramwajów Elbląskich, Andrzej Sawicki.

– Nowe wagony długości 14,3 metra zastępować będą stare Konstale 805 na. Innowacją nowych pojazdów jest niska podłoga w środkowej części. Cieszy nas także, że w ramach zadania zmodernizowana zostanie zajezdnia, powstaną nowe pomieszczenia konserwacyjno-naprawcze i myjnia wagonów – zaznaczył Andrzej Sawicki dyrektor Tramwajów Elbląskich.

Projekt „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga” otrzymał dofinansowanie z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

Kolejne inwestycje tramwajowe w Elblągu. Będzie nowa zajezdnia i węzeł przesiadkowy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>