Katastrofa ekologiczna w naszym regionie! Ryby masowo padają!

4669
Wyświetleń

Tylko jednego dnia działacze elbląskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego wyciągnęli z rzeki 170 kilogramów szczupaków o wadze od 30 dekagramów do 4,5 kilograma. Akcja wyławiania ryb trwa od trzech dni. Dziś jej dalszy ciąg. Martwe ryby trafią do utylizacji. W sumie padły ryby z 16 gatunków.

Zdaniem ichtiologa Krzysztofa Cegla, dyrektora biura związku wędkarskiego w Elblągu, katastrofa jest podobna do tej sprzed 4 lat, kiedy padły 2 tony ryb z rzeki Wąskiej i jeziora Druzno. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane. Mogło ją spowodować np. stosowanie chemicznych oprysków na polach w górze rzeki lub wylanie do niej nieoczyszczonych ścieków.

Strefa zatruć rozciąga się od Myślic do Starego Dolna w gminie Markusy. To jest około 10 kilometrów przed wejściem do jeziora Druzno, które jest rezerwatem przyrody.

O zdarzeniu na bieżąco informowane są służby ochrony środowiska w Gdańsku i Olsztynie, a także wydziały zarządzania kryzysowego i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

fot. PZW Elbląg

Źródło: Radio Olsztyn

Katastrofa ekologiczna w naszym regionie! Ryby masowo padają!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>