Kandydat na prezydenta miasta może zablokować budowę basenu odkrytego?

1160
Wyświetleń

Co robi Michał Missan? Lider radnych PO oraz kandydat na prezydenta Elbląga składa wniosek, który może spowodować opóźnienie budowy kąpieliska miejskiego w naszym mieście. Jeśli Jego interpelacja miałaby szanse na realizację modernizacja otwartego basenu odsunie się w czasie a może w ogóle nie uda się już tego wykonać?

Miasto ma już właściwie wszystkie elementy gotowe, z których może poskładać dofinansowanie modernizacji kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej /basen odkryty/. Mamy już wybraną koncepcję oraz potrzebną dokumentację.

Urząd Miejski w Elblągu przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie modernizacji basenu odkrytego przy ul. Spacerowej. Ma na to czas do 29 czerwca br.

– Na pewno będziemy składać wniosek o dofinansowanie. Mamy już dokumentację kosztorysowo-projektową całego przedsięwzięcia – mówiła w tamtym roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Urzędnicy nie chcą jednak na razie zdradzić, ile dokładnie ma kosztować basen.

– Dysponujemy kosztorysem inwestorskim, którego szczegółów – z uwagi na czekającą nas procedurę przetargową i brak szczegółów konkursu – nie chcielibyśmy jeszcze ujawniać – mówiła na łamach jednego z elbląskich gazet Joanna Urbaniak.

Elblążanie czekają z utęsknieniem i rozdrażnieniem na ponowne otwarcie basenu miejskiego przy ul. Spacerowej. Dlatego dziwić może wniosek, jaki na wczorajszej sesji Rady Miasta złożył radny Michał Missan – kandydat na prezydenta Elbląga.

- Zgodnie z wcześniejszą deklaracją złożyłem podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej interpelację w sprawie odkrytego basenu przy ul. Spacerowej. Czekam na odpowiedź. Zwróciłem się również o zamieszczenie interpelacji wraz z odpowiedzią na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu – pisze na swoim koncie na facebooku radny Michał Missan.

Czego domaga się od władz miasta lider Platformy Obywatelskiej?

Michał Missan, w związku z protestami pewnych grup społecznych, chce aby Miasto wycofało się z gotowej już koncepcji modernizacji basenu (koncepcja wybrana w ogłoszonym wcześniej konkursie – wówczas Michał Missan nie protestował przeciwko takim rozwiązaniom) oraz „przyjęcie do realizacji projektu, który pozwoli na podtrzymanie wyjątkowego wizerunku tego obiektu, będącego jednym z niewielu markowych wyróżników naszego miasta. Ponieważ obiekt ten posiada bezsprzeczną wartość historyczną, projekt jego zagospodarowania powinien zostać skonsultowany ze środowiskami historycznymi i służbą ochrony zabytków by uniknąć formalnego zablokowania wszelkich działań inwestycyjnych w przypadku podjęcia inicjatywy wpisania obiektu do rejestru zabytków. Ponieważ determinacja wymienionych środowisk, i to nawet regionalnych, jest bardzo duża, nie można wykluczyć takiego scenariusza. Dlatego w trosce o umożliwienie skutecznej modernizacji obiektu wnoszę o uwzględnienie apelu elblążan o zmianę koncepcji jego zagospodarowania”.

36384675_1288634551270844_5467709134080049152_n

Tyle radny miejski i kandydat na prezydenta Elbląga. Można domniemywać, że Michał Missan robi wszystko, aby powiększyć swój elektorat wyborczy o tzw. środowiska społeczne. Stąd jego ukłon w kierunku środowiska partii Razem oraz grupy inicjatywnej, która chce koniecznie zmienić sposób zagospodarowania kąpieliska miejskiego. Może to i słuszne działanie – jednak oddali mocno w czasie wykonanie kąpieliska dla elblążan.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/rusza-boj-o-basen-odkryty-jak-ma-wygladac/

Tylko, że jeśli nawet jakimś cudem prezydent Witold Wróblewski postanowi zrealizować postulat swojego kontrkandydata do urzędu, to takie działania mogą odsunąć mocno w czasie szanse na realizację modernizacji kąpieliska miejskiego. Zwłaszcza, że do końca tego miesiąca nasze Miasto musi już złożyć gotowe wnioski projektowe aby pozyskać środki na remont odkrytego basenu miejskiego.

Kandydat na prezydenta miasta może zablokować budowę basenu odkrytego?

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Michał Missan
    Odpowiedz

    Tytuł artykułu może być mylący i świadczy o kompletnym niezrozumieniu intencji. Miasto jest w posiadaniu kilku gotowych koncepcji, a co najmniej dwie są o wiele lepsze.