Jutro w Elblągu odbędą się zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon

1167
Wyświetleń

Zawody w Elblągu odbędą się w najbliższą niedzielę – 18 czerwca 2017 r. na Bulwarze Zygmunta Augusta. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy również w tym roku najlepsi triathloniści rywalizować będą w samym centrum elbląskiej Starówki.

–  Bardzo się cieszę, że już po raz drugi odbędzie się Garmin Iron Triathlon w naszym mieście i dziękuję organizatorom, za to, że Elbląg znów może być jednym z gospodarzy tego prestiżowego cykluu. Zeszłoroczna impreza została wyróżniona statuetką za najlepszy debiut. To bardzo widowiskowy sport, szczególnie ta część związana z pływaniem, która odbywa się w zasięgu wzroku. Na pewno będzie to duża uczta dla fanów sportu. Wszystkim zawodnikom, którzy biorą udział w zawodach, szczególnie naszym Elblążanom życzę wygranej, bo wszyscy wiemy, że stawka będzie obsadzona dosyć mocno. W zawodach wystartuje ok. 700 uczestników. Mieszkańców natomiast serdecznie zapraszam do kibicowania – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W cyklu Garmin Iron Triathlon biorą udział triathloniści z całej Polski. W niedzielnej edycji zawodów wystartuje również ponad 100 mieszkańców Elbląga. W tym zawodnicy z grupy GIT prowadzonej przez wieloletniego trenera triathlonu Bogusława Tołwińskiego.

– Triathlon trenuję od 2016 roku, odkąd powstała grupa GIT Elbląg pod opieką Bogusława Tołwińskiego. Zeszłoroczny start w Elblągu był moim debiutem na dystansie 1/4 IM. To było niesamowite startować u siebie w mieście. Kibice zrobili połowę naszej pracy, biegnie się wśród nich – ulicami Elbląga i to dodaje jeszcze większej mocy – powiedziała Marta Maksymiuk, jedna z elbląskich zawodniczek.

– Liczba trenujących triathlon w naszym mieście rośnie z roku na rok. Oceniam, że w tej chwili w Elblągu amatorsko zajmuje się tym około 200 osób. Bardzo cieszę się, że tak duża impreza odbywa się w Elblągu, bo to jeszcze bardziej zwiększa zainteresowanie tą dyscypliną i zachęca do uprawiania tego sportu – podkreślał Bogusław Tołwiński, trener triathlonu.

W tym roku trasa zawodów została nieznacznie zmieniona. W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, na trasie kolarskiej pominięto przejazd ulicami wyłożonymi kostką brukową.

–  To duże, logistyczne przedsięwzięcie wiąże się z zamknięciem dróg w niedzielę 18 czerwca w godzinach 11:00-16:00. Na trasie kolarskiej będą to, ulice: Radomska, Stawidłowa, Trasa Unii Europejskiej, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka nr 503 do Kamionka Wielkiego. Jeżeli chodzi o trasę biegową to wyłączone będą ulice: Wodna, Świętego Ducha, Stary Rynek, Rzeźnicka, Przymurze, Wigilijna, Rycerska, część Robotniczej, Skwer Ofiar Sprawy Elbląskiej i Stoczniowa. Za utrudnienia przepraszamy, ale zapraszamy też do kibicowania triathlonistom” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zawody triathlonowe z cyklu Garmin Iron Triathlon to nie tylko sportowe zmagania na najwyższym poziomie. To również doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Oprócz startów triathlonistów odbędą się również zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi będą mogli rywalizować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Dodatkowo w samym sercu zawodów zlokalizowana będzie strefa EXPO, w której swoje produkty prezentują partnerzy cyklu.

Jutro w Elblągu odbędą się zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>