Jest szansa, że w Elblągu zacznie działać poradnia kardiologiczna dla dzieci

1585
Wyświetleń

Dobra wiadomość dla elblążan, szczególnie tych, których dzieci zmagają się z problemami kardiologicznymi. Jak poinformował dziś prezydent Witold Wróblewski, w kwietniu br. NFZ ma ogłosić konkurs na prowadzenie poradni kardiologicznej dla dzieci w Elblągu.

Elblążanie są pozbawieni możliwości korzystania z wielu specjalistycznym poradni medycznych dla dzieci. Muszą w tym celu jeździć do Gdańska lub Olsztyna. Od kilku tygodni o uruchomienie poradni kardiologicznej dla małych pacjentów walczył jeden z mieszkańców naszego miasta, który pisał w tej sprawie pisma do prezydenta i dyrekcji szpitala miejskiego.

Prezydent Witold Wróblewski obiecał pomoc i wsparcie w tej sprawie. Jak się okazuje, rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia były skuteczne.

– Jestem po rozmowie z dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia i mam zapewnienie, że jeszcze w kwietniu br. zostanie ogłoszony konkurs na prowadzenie poradni kardiologicznej dla dzieci w Elblągu – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w naszym mieście brakuje szeregu poradni specjalistycznych dla dzieci. W tym również tej kardiologicznej. W tej sprawie interweniował jeden z mieszkańców Elbląga. Pisał pisma do dyrekcji Szpitala Miejskiego w Elblągu oraz do radnych miejskich.

O tym informowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanin-walczy-o-kardiologie-dziecieca-pisze-skarge-na-prezydenta-miasta-do-radnych/

Jak się okazuje, władze Elbląga do tego problemu chcą podejść poważnie. Prezydent Witold Wróblewski odpowiedział, że co prawda za tworzenie tego typu poradni w danym mieście odpowiedzialny jest Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak miasto podejmie z NFZ rozmowy na ten temat.

– Na miejscu pana Prezydenta nie byłbym aż takim optymistą, że NFZ sam wystąpi z propozycją utworzenia poradni kardiologicznej przy Szpitalu Miejskim w Elblągu gdyż to podmiot zainteresowany ma obowiązek wystąpić o takie utworzenie do odpowiednich organów. Mając powyższe na uwadze liczę, iż szpital oraz samorząd podejmą stosowne kroki aby w naszym mieście poradnia kardiologiczna dla dzieci powstała, a temat nie zostanie zamieciony pod dywan znowu na kolejne lata – pisze Janusz Lewalski. – Szanowny panie Prezydencie, jako mieszkańcy i wyborcy liczymy, że razem z Dyrekcją Szpitala Miejskiego w Elblągu temat zostanie zgłębiony i już niedługo otrzymamy dalsze informacje co do podjętych kroków oraz o informację o wynikach spotkania Prezydenta z Dyrektorem NFZ.

O tym, że rodzice chorych dzieci w naszym mieście nie mają co liczyć na pomoc lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny, pisaliśmy wielokrotnie. Elblążanie ze swoimi dziećmi muszą jeździć na konsultacje i leczenie do Gdańska lub Olsztyna.

Pisaliśmy o tym tu: http://fakty.elblag.pl/masz-chore-dziecko-i-mieszkasz-w-elblagu-to-masz-problem/

Jest szansa, że w Elblągu zacznie działać poradnia kardiologiczna dla dzieci

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>