Jegłownik: Chciał uciec po kolizji, nie dał rady – przeszkodziły mu promile

1076
Wyświetleń

22-letni Arkadiusz Z. cofał swoim renault scenic i uderzył w zaparkowanego nissana. Mężczyzna postanowił uciec z miejsca zdarzenia, bo spodziewał się, że przyjedzie policja a nie chciał być poddany badaniu alkotestem. Nie pomylił się, policja przyjechała i zbadano go urządzeniem – z tym, że wtedy już mężczyzna zdążył zatrzymać swoje renault na przydrożnym drzewie i części ogrodzenia.

Kierowca renault, który dziś przed godziną 12.00 w Jegłowniku uderzył w zaparkowanego nissana odjechał z miejsca kolizji. Chęć uniknięcia odpowiedzialności była tak duża, że 22-latek zapomniał o bezpiecznej prędkości. Przyspieszał, przyspieszał i uciekał tak szybko, że w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo, urwał koło i zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji.

Na miejsce przyjechali policjanci z ruchu drogowego i przebadali 22-latka alkotestem.  Wynik badania to nieco ponad dwa promile. Funkcjonariusze ustalili również pasażerów, których przewoził młody kierowca, a którzy zaraz po kolizji rozbiegli się. Teraz 22-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Jegłownik: Chciał uciec po kolizji, nie dał rady – przeszkodziły mu promile

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>