Jedyne w województwie Centrum Edukacji Technicznej HTEC otwarte!

1388
Wyświetleń

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawczego, w ramach Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej powstało Centrum Edukacji Technicznej HTEC, w którym prowadzone będą zajęcia i szkolenia z zakresu obróbki ubytkowej w przemyśle metalurgicznym z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie typu HASS.

Organizatorem jest firma ABPLANALP z Warszawy. To jedyne tego typu centrum na Warmii i Mazurach. Dwie obrabiarki zostały zakupione z dofinansowania unijnego w ramach projektu pn.”Modernizacja szkolnictwa zawodowego”. Koszt ich zakupu to 1,1 mln zł.

Trzecia – mobilna obrabiarka będzie udostępniana na czas szkoleń przez firmę ABPLANALP, w ramach podpisanej dziś umowy o współpracy.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu i powstanie pracowni. Nowoczesne elbląskie szkolnictwo zawodowe staje się faktem – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Jedyne w województwie Centrum Edukacji Technicznej HTEC otwarte!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>