Japońskie kocie wyspy

1 marca 2016 21:32
More videos
741
Wyświetleń
   

Japonia to kraj, w którym koty darzy się szczególną estymą. To tu powstała pierwsza na świecie kocia kawiarnia, która dała początek całej ich sieci znajdującej się obecnie w samym Tokio. Obecnie zaś japońska modna ulica nosi realistyczne torebki-koty. Nic zatem dziwnego, że, by odnaleźć kocie raje, musicie się udać właśnie do Japonii.

Najsłynniejsza i najbardziej atrakcyjna dla turystów jest Aoshima, gdzie na na kilkunastu mieszkańców przypada 120 kotów. Mieszkańców jest zaledwie kilkunastu i są to emeryci. Nie zdecydowali się oni, jak cała reszta, opuścić Aoshimy z przyczyn ekonomicznych. Koty zostały sprowadzone na wyspę, by tępić myszy obgryzające łodzie rybackie. A że nie zajmowano się ani ich sterylizacją, ani kastrowaniem – dziś żyje ich tam tyle, że najbardziej znana nazwa Aoshimy to Wyspa Kotów. To pod tą nazwą miejsce stało się atrakcją turystyczną. Dziennie zjawia się na niej dopuszczalna liczba 34 turystów, których obowiązuje surowy zakaz przywożenia psów. Dodajmy, że to tych turystów a nie koty, zamieszkujący wyspę emeryci uznają za plagę.

Na równie atrakcyjną kocią wycieczkę można udać się na wyspę Tashirojima. Tu z kolei koty zostały sprowadzone z uwagi na konieczność chronienia przed myszami hodowanych na wyspie jedwabników. Koty ceniono również i dokarmiano z racji na ich rzekomą zdolność przepowiadania pogody, tak przecież ważnej dla zajmujących się rybołówstwem. Obecnie kocia populacja na tej wyspie przewyższa ludzką czterokrotnie. Koty, jak przez wiekami, otaczane są nie tylko opieką, ale i czcią – znajduje się tu m.in. kocia kapliczka. I tę wyspę traktuje się jak atrakcję turystyczną, można nawet wynająć na niej „kociokształtny” domek.

Pamiętajcie, że trzeba go wcześniej zarezerwować!

źródło: www.ulicaekologiczna.pl

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>