Jakub Porada ponownie w Elblągu. Tym razem z ekipą „Dzień Dobry TVN”

22 czerwca 2016 12:37
More videos
3,916
Wyświetleń
   

Znany dziennikarz i podróżnik – Jakub Porada ponownie odwiedził Elbląg. Był w naszym mieście już rok temu. Wówczas zbierał informacje do kolejnej swojej książki. Tak zachwycił Go Elbląg i okolice, że obiecał tu wrócić, razem z ekipą TVN. Jak obiecał, tak też zrobił.

Dziś w naszym mieście ekipa programu „Dzień Dobry” TVN nagrywała program do cyklu wakacyjnego. Jakub Porada odwiedza te miejsca w naszym kraju, które chce polecić widzom na wypoczynek urlopowy. Elbląg znalazł się w planie podróży dziennikarza.

– Byłem w Elblągu rok temu i jestem pod dużym wrażeniem miasta i regionu elbląskiego. Chcemy zachęcić Polaków, aby właśnie tu udali się na wypoczynek – mówi nam Jakub Porada. – Zresztą obiecałem Waszej redakcji, że tu wrócę z kamerami i słowa dotrzymałem.

Ekipa „Dzień Dobry” TVN realizowała swój program na terenie Starego Miasta. Dziennikarze weszli też na wieżę katedralną, mieli również zajrzeć do Bramy Targowej. Planowali także odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Później jeszcze wyjazd do Suchacza, Kadyn, Tolkmicka i Braniewa oraz na koniec do Starej Pasłęki.

Nie da się ukryć, że Jakub Porada jest zafascynowany naszym miastem i regionem. Ten program zaś to wspaniała promocja dla Elbląga na antenie stacji TVN. Nasza redakcja, przy realizacji tego programu, współpracowała z ekipą programu „Dzień Dobry” TVN.

„Dzień Dobry” TVN to cztery świetne pary prowadzących, sympatyczne pogodynki oraz sztab najlepszych w kraju ekspertów.  Zapewniają codziennie dwie i pół godziny rozrywki, porad i informacji. Od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 11.00, a w niedzielę od 8:30 do 11:00.

Jakub Porada, oprócz pracy w TVN oraz TTV znany jest także z licznych podróży po Polsce i świecie. Wydał publikacje książkowe poświęcone zwiedzaniu różnych krajów. Zasłynął również cyklem programów o tanim podróżowaniu.

Jakub Porada to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim, specjalizacja dziennikarska.

Aktor scen muzycznych. Ukończył studium wokalno-baletowe. W latach 1988–1993 grał w Teatrze Muzycznym w Gliwicach w musicalach (m.in. West Side Story, Me and Me Girl, Robber Bridegroom). Komponuje teksty i śpiewa w zespole Lektik.

Na początku był związany z katowickim ośrodkiem TVP oraz lokalnym oddziałem Radia Plus. W latach 2001–2011 pracował w TVN24, gdzie prowadził między innymi: Poranek TVN24, Prosto z Polski, Dzień po dniu, Kalejdoskop oraz serwisy informacyjne. Od stycznia 2012 pracuje w TTV.

Jakub Porada był w ubiegłym roku w naszym mieście. Wówczas udał nam się z nim dłużej porozmawiać.

Nasze wcześniejsze wywiady można obejrzeć tu:

http://fakty.elblag.pl/elblag-da-rade-pytalismy-o-to-jakuba-porade/

http://fakty.elblag.pl/jakub-porada-tvn-zobaczylem-elblag-i-mam-ochote-na-wiecej/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>