Jakie problemy mają elbląscy taksówkarze? O tym rozmawiali z prezydentem

1174
Wyświetleń

Witold Wróblewski prezydent Elbląga spotkał się z przedstawicielami korporacji taksówkarskich działających na terenie miasta. Jaki problemy mają elbląscy taksówkarze? Jakie wnioski zgłosili prezydentowi?

W trakcie spotkania omówiono bieżące tematy dotyczące pracy taksówkarzy na elbląskich ulicach. Taksówkarze podnosili kwestie opłacalności swojego zawodu, wskazywali na inwestycje które poczyniły w ostatnim czasie korporacje, a więc wyposażenie taksówek w systemy gps oraz terminale fiskalne. Kierowcy taksówek dzielili się również swoimi doświadczeniami dotyczącymi dostępności Starego Miasta i centrum dla ich pojazdów, wskazując na trudności jakie pojawiają się z dojazdem do niektórych lokalizacji oraz kwestię strefy płatnego parkowania.

Kierowcy poruszyli również zagadnienie uczciwej konkurencji, wspominając przy okazji o konieczności kontroli licencji taksówkowych na terenie miasta. Przywołano także kwestie pobierania opłat za przejazd poza granicami administracyjnymi miasta. Przedstawiciele korporacji taksówkarskich wskazywali na możliwość zastosowania drobnych zmian w układzie drogowym (np. dopuszczenie możliwości zawracania na wybranych skrzyżowaniach), co ułatwiłoby funkcjonowanie taksówkom i skróciłoby czas przejazdu. Istotną kwestią było również ustawienie dodatkowych koszy na śmieci w pobliżu wybranych postojów taksówek.

Co ważne, taksówkarze chcą przy okazji swojej pracy włączyć się w promocję miasta. Jak mówili, podczas kursów z turystami, pasażerami spoza Elbląga, zadawanych jest sporo pytań dotyczących atrakcji Elbląga, tego co warto w mieście zobaczyć. W takich przypadkach pomocne byłoby wyposażenie taksówkarzy w broszury z atrakcjami turystycznymi i podstawowymi informacjami o mieście. Przy okazji kierowcy taksówek wskazują na bardzo dobry odbiór Elbląga przez osoby przyjeżdżające do miasta. Elbląg z perspektywy pasażera taksówki postrzegany jest jako czyste, ładne i zielone miasto. Poruszono również kwestię organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, czy ułatwień w dojeździe w pobliże imprez masowych odbywających się na Wyspie Spichrzów.

Prezydent obiecał przeanalizować wspólnie z Departamentem Zarząd Dróg możliwość zastosowania drobnych korekt na elbląskich drogach, za niezwykle trafny uznał również pomysł wsparcia działań promocyjnych z wykorzystaniem broszur informacyjnych.

Na podstawie informacji UM Elbląg

Jakie problemy mają elbląscy taksówkarze? O tym rozmawiali z prezydentem

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>