Jak wybrać radcę prawnego, który pomoże wygrać w sądzie?

3685
Wyświetleń

Postępowania sądowe trwają nierzadko bardzo długo, nawet po kilka lub kilkanaście lat. Każde z nich to w rzeczywistości skomplikowana i sformalizowana procedura, w której nie wszyscy potrafią się odnaleźć. Prawo pisane jest bowiem bardzo specyficznym językiem, za każdym z pojęć stoi jakaś definicja, o której przeciętny człowiek nie ma pojęcia. W związku z tym dochodząc przez sądem swoich praw warto skorzystać z usług radcy prawnego? Kim jest taka osoba i na co należy zwrócić uwagę, aby być w pełni usatysfakcjonowanym?

O tym, kim tak właściwie jest radca prawny

Radcą prawnym jest osoba, która świadczy pomoc prawną, wykonując tym samym zawód zaufania publicznego oraz posiada uprawnienia radcowskie. Aby spełniać ostatnie ze wskazanych przed chwilą kryteriów, należy ukończyć wyższe studia prawnicze, ukończyć aplikację radcowską i zdać egzamin zawodowy (istnieją od tego wymogu pewne wyjątki, o których jest mowa w ustawie), złożyć ślubowanie i uzyskać wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości. Poszczególni radcowie specjalizują się w różnego rodzaju sprawach, o czym najlepiej świadczy profil ich kancelarii. Dla przykładu, wielu z nich zajmuje się prawem gospodarczym, administracyjnym lub cywilnym. Wynika to przede wszystkim z racji skomplikowania systemu prawnego, każdy bowiem posiada jakiś obszar zagadnień, w którym czuje się najlepiej.

Jak znaleźć dobrego radcę prawnego?

 Prawnik będący radcą prawnym najczęściej prowadzi własną kancelarię. W związku z tym zazwyczaj posiada on swoją stronę internetową. Jest to jego wirtualna wizytówka, do której dostęp mają potencjalni klienci. Najlepszym tego przykładem jest chociażby R. Ptak i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.  Dawniej popularne były także ogłoszenia w prasie, jednakże w dobie internetu ich znaczenie zmalało. Zadowoleni klienci chętnie polecają sobie usługi radców prawnych, z którymi współpracowali. Zwracają oni uwagę nie tylko na ich wiedzę i doświadczenie, ale także na relacje. Z całą pewnością prawnicy, którzy są przyjaźnie usposobieni, mają więcej zadowolonych klientów. Taka postawa wzbudza również większe poczucie zaufania. Nie bez znaczenia jest także profil danej kancelarii. Jeżeli dany radca prawny praktykuje w obrębie prawa gospodarczego, może nie podjąć się prowadzenia sprawy o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Taka postawa jest uzasadniona, gdyż nie wprowadza w błąd klienta. Uczciwość to przecież jedna z najważniejszych cech dobrego prawnika.

Radców prawnych działa w Polsce naprawdę wielu, stąd też wybór prawnika, który poprowadzi daną sprawę nie jest rzeczą prostą. Mimo wszystko korzystając ze zdobyczy techniki w postaci internetu, można szybko zapoznać się z profilami działalności poszczególnych kancelarii. Nie należy także obawiać się rozmów ze znajomymi. Jeżeli są oni zadowoleni z usług prawników, z którymi uprzednio współpracowali, z całą pewnością chętnie ich polecą.

Jak wybrać radcę prawnego, który pomoże wygrać w sądzie?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>