Illona z Elbląga. Widzieliście?

21 lutego 2017 20:29
More videos
2,252
Wyświetleń
   

Karol Modzelewski – stand-upowiec w aktywny sposób prowadzi podczas swojego występu dialog z jedną z pań z publiczności. Rozmówczyni przedstawiła się jako Illona z Elbląga i rozbawiła do łez samego prowadzącego. Widzieliście?

Stand-up to komediowa forma artystyczna. Przybiera ona postać   monologu bezpośrednio przed publicznością.

Stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych. Nieważny jest strój i dekoracje.

Nazwa stand-up pochodzi z Ameryki, gdzie, jeśli chodzi o popularność, stand-up zajmuje miejsce w Polsce należące do kabaretów. W Stanach istnieją specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. open mike prawie każdy może wejść na scenę i rozpocząć swój występ. Dzięki takiej formule ten gatunek jest niezwykle przyjazny dla początkujących artystów, bardzo łatwo jest tam zacząć.

 

źródło: wikipedia.org

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>