Handlował narkotykami w Elblągu. Zajmie się nim sąd

429
Wyświetleń

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie , któremu zarzucono popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elbląg sprawcy zarzucono działanie we wrześniu 2017 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy, polegające na uczestniczeniu w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających i psychotropowych w postaci ponad 900 gram marihuany i ponad 3000 gram amfetaminy, to jest o czyn z art. 56 ust 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 64 kk.

Przesłuchany w toku śledztwa podejrzany nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, nie wyjaśniał w sprawie.

Zgodnie z treścią art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29.07.2005 r.sprawca czynu podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat , zaś wobec przyjęcia iż sprawca był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne w rozumieniu art. 64 § 1 kk , to sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy zagrożenia , zwiększonego o połowę.

Handlował narkotykami w Elblągu. Zajmie się nim sąd

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>