Groźnie na Zatorzu. Pracownicy budowlani odkryli…dziwne worki

5994
Wyświetleń

Kilka wozów strażackich i radiowozy policyjne zjawiły się dziś na terenie budowy wiaduktu na osiedlu Zatorze. Wszystko przez odkrycie kilku worków z napisem „imitator skażeń iperytem siarkowym”.

Czytelnicy alarmowali nas o kilku wozach strażackich, które „na sygnale” przyjechały na teren budowy przy ul. Lotniczej. Zjawiła się też policja i co dziwne, również wojsko. Jak się okazuje, na terenie budowy robotnicy znaleźli dziwne worki z napisem „imitator skażeń iperytem siarkowym”.

– Teren zabezpieczyli policjanci, strażacy i żołnierze – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Świadkowie relacjonowali, że ze znalezionych worków wydobywa się dziwny, nieprzyjemny zapach.

zdjecie-420593

Teraz policjanci będą wyjaśniali, skąd wzięły się worki z taką zawartością na terenie budowy oraz czy ich zawartość jest groźna dla zdrowia i życia.

Iperyt siarkowy (iperyt, gaz musztardowy) – organiczny związek chemiczny z grupy tioeterów. Stosowany jako bojowy środek trujący (BST) z grupy iperytów. Nazwa iperyt pochodzi od miejscowości Ypres w Belgii, gdzie w czasie I wojny światowej 12 lipca 1917 został on użyty bojowo po raz pierwszy. W konsekwencji tego ataku porażonych zostało ok. 15 tysięcy żołnierzy, z których 2–3% zmarło w ciągu następnych dwóch tygodni.

Groźnie na Zatorzu. Pracownicy budowlani odkryli…dziwne worki

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>