Groźna choroba w naszym regionie! Nie było jej od lat – zachorowali pracownicy zakładu mięsnego

2558
Wyświetleń

Tej choroby nie było na Warmii i Mazurach od lat. W Ostródzie wykryto dwa przypadki odry – informuje Radio Olsztyn. – Zachorowali pracownicy znanego zakładu mięsnego.

W ostródzkim szpitalu leży obecnie 5 osób z podejrzeniem odry. U dwóch z nich obecność choroby została potwierdzona badaniami krwi, u trzech pozostałych – badania jeszcze trwają.

– Cała piątka to obywatele Ukrainy, którzy pracowali w dziale produkcyjnym Animex Morliny – informuje Bożena Najda, wicedyrektor warmińsko-mazurskiego Sanepidu.

Pozostali pracownicy firmy zostali już objęci szczepieniami ochronnymi.

– Powiatowy inspektor sanitarny podjął taką decyzję ze względu na fakt, że jest to duży zakład, a odra jest chorobą wysoce zakaźną – podkreśla Bożena Najda. Do szczepień wstępnie zakwalifikowano ponad 600 osób.

W ostatnich latach na Warmii i Mazurach nie wykryto przypadków odry. W całej Polsce w ubiegłym roku były 63 takie przypadki, rok wcześniej – 133.

źródło: Radio Olsztyn/fot. zdjęcie poglądowe.

Groźna choroba w naszym regionie! Nie było jej od lat – zachorowali pracownicy zakładu mięsnego

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>