Grad medali elbląskich Mastersów Lekkiej Atletyki na Mistrzostwach Polski w Sopocie!

822
Wyświetleń

W ubiegły weekend, już po raz 15, na przepięknym stadionie leśnym w Sopocie, odbyły się Mistrzostwa Polski w Rzutach Lekkoatletycznych.

Jak co roku zawody przyciągnęły do Sopotu tłumy sportowców. Tym razem było to ponad 150 osób z całej Polski, od Szczecina przez Warszawę po Katowice. Wśród nich byli również wielokrotni medaliści mistrzostw Europy i świata. Dwudniowe Mistrzostwa, odbyły się przy słonecznej pogodzie w znakomitej sportowej atmosferze. Rywalizacja w dziesięciu konkurencjach była bardzo zacięta. Znakomite wyniki z kilkoma rekordami Polski były okrasą całej imprezy.

W tak doborowej obsadzie startowało czworo przedstawicieli naszego miasta zdobywając kilkanaście medali.

Kobiety reprezentowała pani Teresa Sambor oraz Elżbieta Sambor. Nasze panie, należąc do grona najlepszych zawodniczek zawodów zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, wiele medali z najcenniejszego kruszcu.

Wśród mężczyzn, nasze miasto reprezentował Waldemar Darmetko oraz  Mirosław Puta, który jak co roku startując we wszystkich konkurencjach został najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw Polski zdobywając 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe medale.

IMG_20180430_195804

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich Mastersów LA, zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu na ilość lat.

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będzie  rozegrany 19 maja 2018r VII Masters Meeting w Tczewie, 9 czerwca 2018r odbędą się w Toruniu 26 Mistrzostwa Polski w Wielobojach Rzutowych, a już 30 czerwca – 01 lipca 2018 zapraszamy do Torunia na 28 Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce.

Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.

Janusz Mazuś
/informacja nadesłana/

Grad medali elbląskich Mastersów Lekkiej Atletyki na Mistrzostwach Polski w Sopocie!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>