Góra Chrobrego górę oddała i znów wzięła. Tym razem taniej

1138
Wyświetleń

Można to nazwać majstersztykiem. Jak zejść z potężnego, miesięcznego czynszu i ponownie otrzymać teren już na preferencyjnych warunkach. Taki manewr zastosowało Przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego” dzięki temu znacząco obniżając czynsz za dzierżawiony teren.

Przedsiębiorstwo „Góra Chrobrego” znów prowadzi Górę Chrobrego. Z tą różnicą, że nie będzie już płaciło za dzierżawę terenu 9 tys. zł miesięcznie, ale 28,5 tys. zł rocznie.

Przypomnijmy, że dotychczasowy operator tego terenu, Przedsiębiorstwo Turystyczne „Góra Chrobrego” zrezygnowało z najmu. Oficjalny powód to coraz cieplejsze zimy i zbyt duże koszty prowadzenia działalności na stoku narciarskim.

Już w 2014 r. przedsiębiorstwo wystąpiło do miasta o zmniejszenie obszaru dzierżawy. Za teren o powierzchni 8 hektarów firma płaci ponad 9 tys. zł miesięcznie. To jednak nic nie dało, i już kilka miesięcy temu Przedsiębiorstwo Turystyczne „Góra Chrobrego” wniosło do miasta o rozwiązanie umowy najmu terenu. Ratusz, po przeanalizowaniu sytuacji, wyraził zgodę. Ogłosił też przetarg na obsługę terenu.

Tu pojawiają się dużo lepsze warunki finansowe. Rocznie miasto chce za dzierżawę zaledwie 28,5 tys.zł. Na ogłoszony przetarg wpływają dwie oferty, w tym Przedsiębiorstwa „Góra Chrobrego”, które jeszcze niedawno narzekało na małą opłacalność tego przedsięwzięcia. Kontrkandydat na przetargu nawet się nie pojawia. Wygrywa więc Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego, które już ze zmniejszonym czynszem będzie dzierżawiło teren przez kolejne 20 lat.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://www.elblag24.pl/90433-gora-pelna-problemow-gora-chrobrego-juz-nie-chce-gory.html

 

Góra Chrobrego górę oddała i znów wzięła. Tym razem taniej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>