Głos Czytelnika. Strefa Płatnego „Polowania” na kierowców w Elblągu

902
Wyświetleń

To nie Strefa Płatnego Parkowania, a Strefa Płatnego „Polowania” na kierowców w Elblągu – pisze nasz Czytelnik i dodaje, że kontrolerzy wystawiają mandaty nawet wtedy, gdy parkometr jest nieczynny lub niesprawny.

Praktycznie całe centrum Elbląga jest objęte Strefą Płatnego Parkowania. Ma to swoje dobre i złe strony. Z jednej strony konieczność uiszczenia opłaty wymusza rotację parkujących samochodów. Z drugiej jednak, jak wskazują kierowcy – opłaty są drogie a parkometry często niesprawne. Trzeba szukać innego, działającego lub ryzykować otrzymanie kary.

Do naszej redakcji napisał w tej sprawie Czytelnik.

- Spieszyłem się do pracy. Zaparkowałem dziś rano, przed godz. 9.00 samochód przy ul. Giermków i poszedłem do parkometru. Był silny mróz. Oba nie działały. Nie było nic widać na wyświetlaczach a wrzucona moneta wypadała. Nie miałem już czasu się tym zajmować i pobiegłem załatwić swoje sprawy. Po powrocie, za wycieraczką znalazłem mandat wystawiony przez pracownika Strefy Płatnego Parkowania – pisze nasz Czytelnik.

Wyraźnie zdenerwowany tym faktem elblążanin zadzwonił na numer wskazany na mandacie chcąc się dowiedzieć dlaczego otrzymuje karę, gdy oba parkometry są niesprawne.

- Kobieta, która odebrała telefon poinformowała mnie, że to moja wina ponieważ powinienem zgłosić do Strefy Płatnego Parkowania awarię parkometrów. Mówię, że był silny mróz i być może urządzenia nie działały prawidłowo. Nie miałem czasu szukać numeru i dzwonić. Natomiast nie widzę powodu dlaczego mam płacić z tego powodu karę finansową. Pani stwierdziła, że to moja wina i poradziła mi, abym jednak zapłacił karę w ciągu 7 dni. Wtedy wyniesie tylko 30 zł. Później będzie drożej. Mam wrażanie, że osoby tam pracujące nie były zainteresowane wyjaśnieniem sprawy tylko jak najszybszym wydobyciem ode mnie tej kary. Kiedy powiedziałem, że w takim razie chcę złożyć reklamację, usłyszałem iż to nic nie da. Jednak jak chcę, mogę złożyć skargę na piśmie, to jednak potrwa i zapłacą w końcu więcej. Skąd więc Oni to wiedzą już z góry? – pyta nasz Czytelnik.

O walce innego elblążanina w sprawie ograniczenia Strefy Płatnego Parkowania pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/mieszkaniec-elblaga-skarzy-sie-na-miasto-do-wojewody/

Fot. Zdjęcie poglądowe

Głos Czytelnika. Strefa Płatnego „Polowania” na kierowców w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>