Gdańska firma kupiła kolejną działkę w Elblągu. Pojawi się kolejne centrum handlowe?

1661
Wyświetleń

Za ponad milion złotych gdańska firma Eventum kupiła w naszym mieście działkę przy ul. Portowej. Nowy nabywca operuje głównie na rynku budowy centrów handlowych. Można więc się spodziewać, że w Elblągu wkrótce pojawi się kolejny tego typu obiekt.

Miasto działkę przy ul. Portowej sprzedawało w przetargu. O jej zakup walczyło pięć podmiotów. Ostatecznie, za kwotę 1,1 mln zł nieruchomość nabyła spółka Eventum z Gdańska. Nieruchomość sąsiaduje z wybudowanym niedawno sklepem sieci Lidl przy ul. Browarnej.

Warto dodać, że to kolejna już działka w naszym mieście kupiona przez tą firmę. Wcześniej nabyła nieruchomość pomiędzy ul. Kochanowskiego i Komeńskiego.

Miasto zabezpieczyło również nieruchomość pod względem narzuconych inwestorowi terminów realizacji ewentualnej inwestycji. Na rozpoczęcie budowy spółka będzie miała czas do 31 grudnia 2019 r. Zakończenie budowy powinno potrwać do końca 2021 r. W przypadku niedotrzymania któregokolwiek terminu, właściciel gruntu będzie musiał zapłacić na rzecz Miasta kary umowne w wysokości po 100 tys. zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki.

 

Gdańska firma kupiła kolejną działkę w Elblągu. Pojawi się kolejne centrum handlowe?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>