Ferie w mieście. Jakie atrakcje czekają na dzieci?

20 stycznia 2016 08:38
More videos
746
Wyświetleń
   

Jak ciekawie i bezpiecznie spędzić ferie? Dla wszystkich uczniów, którzy w czasie zimowego wypoczynku pozostają w mieście przygotowana została bardzo różnorodna oferta zajęć sportowych, artystycznych i edukacyjnych. O atrakcjach czekających na dzieci i młodzież prezydent Witold Wróblewski poinformował podczas konferencji prasowej.

– Już od najbliższego poniedziałku – 25 stycznia prawie 15 tysięcy uczniów elbląskich szkół rozpoczyna ferie. Mam nadzieję, że w tym roku będą one faktycznie zimowe. Tak jak w latach ubiegłych we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy bardzo bogatą i różnorodną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem. Zależy nam na tym, aby uczniowie spędzili ten czas aktywnie, a nie w domu przed komputerem – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.

Na przygotowaną ofertę składają się półzimowiska, ale również ogólnodostępne, bezpłatne zajęcia przygotowane przez jednostki miejskie we współpracy z klubami. Łączny koszt organizacji zimowego wypoczynku wynosi ok. 250 tys. zł.

Półzimowiska
W tym roku półzimowiska będą zorganizowane w 6 szkołach podstawowych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1. Z zimowisk skorzysta 585 dzieci, w tym 225 podopiecznych MOPS. Na organizację półzimowisk została przeznaczona kwota 143 323 zł, w tym 140 000 zł pochodzi ze środków Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.W ramach zimowisk dla dzieci zorganizowane zostaną różnorodne zajęcia, w tym: sportowe, taneczne, plastyczne, wyjścia do kina oraz wycieczki. Zaplanowano również szereg zajęć profilaktycznych i spotkania ze służbami mundurowymi.

Na sportowo
W nadchodzące ferie przygotowane zostały różnorodne zajęcia na elbląskich obiektach sportowych. Ich organizacją zajmuje się Centrum Sportowo – Biznesowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz liczne kluby sportowe. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć między innymi z zajęć judo, tenisa stołowego, fitness, treningów bokserskich, czy uczestniczyć w turniejach. Na zakończenie ferii, zorganizowana zostanie impreza na lodowisku z losowaniem nagród. Szacujemy, że ze sportowej oferty skorzysta nawet kilka tysięcy dzieci.

Kulturalnie, artystycznie i naukowo
Bogatą ofertę przygotowały również elbląskie instytucje kultury. Od poniedziałku do piątku dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Elbląską, Muzeum Archeologiczno – Historyczne, Centrum Sztuki Galerię El oraz Młodzieżowy Dom Kultury. w ofercie tych placówek są między innymi: warsztaty dźwiękowe, wokalne, plastyczne, kulinarne, eksperymenty chemiczne, wspólne czytanie książek oraz gry i zabawy.

Wzorem poprzedniego roku został przygotowany specjalny informator dotyczący ferii, w którym szczegółowo zaprezentowana została przygotowana oferta zimowego wypoczynku. Informator kolportowany jest wśród uczniów elbląskich szkół.

Tekst i foto: UM Elbląg

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>