Elblążanka podbija Wiedeńską Salę Koncertową

596
Wyświetleń

Wiedeńska Sala Koncertowa – Konzerthaus – od ponad stu lat gości najwybitniejsze muzyczne osobowości światów średniowiecza, renesansu, baroku i jazzu. Niedawno do tego grona dołączyła koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karolina Nowotczyńska, która uczestniczyła w międzynarodowym konkursie „Classic Pure Vienna”.

Uczestniczyła z sukcesem, bowiem zajęła I miejsce w kategorii „instrumenty smyczkowe”. „Classic Pure Vienna” to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w muzycznej stolicy Europy, który cieszy się zainteresowaniem melomanów i krytyków na całym kontynencie.

Tym bardziej warto docenić osiągnięcie Karoliny, dla której jest to kolejny sukces na arenie międzynarodowej.

Skrzypaczka ma w swoim dorobku m.in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Padwie i I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Osace. Wystąpiła także z powodzeniem podczas tegorocznego I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.

Jej umiejętności docenili przedstawiciele saksońskiej filharmonii w Reichenbach, w której Karolina koncertowała 10. i 12. października jako pierwsza polska skrzypaczka. Natomiast 12. stycznia koncertmistrzyni EOK wystąpi jako solistka w Sali Koncertowej ZPSM.

Elblążanka podbija Wiedeńską Salę Koncertową

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>