Elblążanka mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów!

3300
Wyświetleń

Jest młoda, ambitna, waleczna i uprawia z sukcesami sport, która wymaga dużo dyscypliny i zaparcia. Witold Wróblewski prezydent Elbląga spotkał się w Urzędzie Miejskim z Karoliną Kulig, która w lipcu w Mediolanie zdobyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 15.

Karolina ma 14 lat, reprezentuje klub LUKS MEYER Elbląg, jest uczennicą SP 19. Zawodniczka trenuje od dwóch lat, cztery razy w tygodniu i stara się łączyć trening z nauką, o czym przy okazji mogli dowiedzieć się uczestniczący w spotkaniu dyrektor i wicedyrektor „Dziewiętnastki” Edward Pietrulewicz i  Ewelina Bagdziun.

- Było ciężko, w rwaniu miałam 70 kg, w podrzucie 91 kg, a więc razem 161 kg – opisywała krótko liczbami swój sukces Karolina.

Pytana o to skąd pomysł, by podnosić ciężary Karolina wskazywała na przykład ojca i brata, którzy również związani są z tą dyscypliną.

To nie jest łatwy sport, do którego garnęliby się młodzi, w szczególności dziewczyny. Raczej jest to dyscyplina, którą jak nazwa wskazuje ciężko uprawiać– żartował prezydent – Tym większe należą Ci się gratulacje za zdobycie złotego medalu – dodał.

- Chcę również podziękować rodzicom i trenerowi, to także Wasza zasługa i praca – podkreślił prezydent – Jeszcze raz gratuluję i trzymam kciuki za kolejne Twoje starty – mówił na zakończenie spotkania prezydent Wróblewski.

Pod okiem trenera, Grzegorza Rajkowskiego, Karolina przygotowywać się będzie do następnych startów w przyszłym roku oraz do kolejnych Mistrzostw Europy.

Elblążanka mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>