Elblążanin zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju!

681
Wyświetleń

Od piątku do niedzieli (08-10.09) w Chorzowie odbył się ogólnopolski turniej darta zaliczany do rankingu krajowego Grand Prix. W takim turnieju bierze udział ponad setka graczy z całej Polski o najwyższym poziomie sportowym. Z rankingu wyłaniana jest kadra Polski na turnieje rangi mistrzostw Europy lub świata.

Sobotni turniej okazał się niezwykle szczęśliwy dla elblążanina Adriana Lewandowskiego, który zanim trafił do finału wygrał 8 pojedynków. W finale spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Tytusem Kanikiem z Poznania i ograł go w legach 5:1,  ostatniego lega zamykając 12-stą lotką (leg perfekcyjny – 9 lotek). Pierwsze miejsce w turnieju o takiej randze daje nadzieję na kolejne sukcesy, tym razem na arenie międzynarodowej.

W niedzielnych rozgrywkach elblążanin zmagał się z bólem łokcia i zajął „dopiero” 17. miejsce, ale nie spowodowało to mocnego spadku w rankingu krajowym, gdyż w tej chwili zajmuje 2. miejsce z małą stratą do lidera Krzysztofa Kciuka z Krakowa.

Następny turniej rangi Grand Prix odbędzie się w dniach 10-12 listopada we Włocławku.

Elbląskie Stowarzyszenie Darta „SHANGHAI”

Elblążanin zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>