Elblążanin zrealizował film o legendarnym dywizjonie 303!

550
Wyświetleń

Zaczęło się od pasji do książki Arkadego Fiedlera pt.: „Dywizjon 303”. Znany filmowiec, Sławomir Malinowski wziął tym razem na warsztat legendarny polski dywizjon myśliwski z czasów II wojny światowej oraz kultową lekturę. Film już zdobywa uznanie i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ten dwuczęściowy dokument (każdy odcinek po 30 min.) opowiada nie tylko o bohaterstwie lotniczych asów z trzysta trzeciego podczas Bitwy o Anglię, ale i ukazuje losy naszych żołnierzy w pierwszych powojennych latach. To niezwykle mało znany, smutny i wystawiający nie najlepsze świadectwo naszym aliantom epizod z wielką polityką w tle.

18 grudnia 2017 z Alanem Bochnakiem, czyli filmowym Janem Zumbachem, Sławomir Malinowski był gościem TVP Polonia.

– Rozmawialiśmy o najnowszym naszym filmie „Dywizjon 303″. Jak widać wzbudza zainteresowanie i szczerą sympatię bardzo wielu. To cieszy – informuje autor filmu.

Świeża produkcja elblążanina już została doceniona. Dywizjon 303 – zdobył główną nagrodę, Złotego Kopernika, na Festiwalu Filmów Edukacyjnych „EDUKINO 2017″ oraz nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapowiedź filmu można obejrzeć tu:

Elblążanin zrealizował film o legendarnym dywizjonie 303!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>