Elblążanin medalistą olimpijskim. Spotka się z prezydentem Polski

1252
Wyświetleń

Młody elbląski olimpijczyk Michał Weroński był gościem prezydenta Witolda Wróblewskiego. Na zakończonych w sobotę Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii elbląski łyżwiarz zdobył brązowy medal na dystansie 500 m i zajął czwarte miejsce na dystansie 777 m.

W spotkaniu  uczestniczyli także trenerka Michała Aneta Rękas -Woźna, prezes IKS ATAK Tomasz Woźny, mama Michała i sekretarz klubu Joanna Cesarska.

- Jestem z Ciebie bardzo dumny i serdecznie Ci gratuluję sukcesu, który jest ukoronowaniem ciężkiej pracy. Dziękuję za wspaniałą promocje naszego miasta i chwile wzruszeń, jakich nam dostarczyłeś – powiedział prezydent Wróblewski i na pamiątkę przekazał młodemu sportowcowi tablet.

Spotkanie było okazją do  obejrzenia zdjęć  z igrzysk, rozmów  o karierze i kolejnych startach – tym razem na Światowych Letnich Igrzyskach w Emiratach Arabskich.

Michał wystartuje w judo, które również – już od 8 lat trenuje. Michał, przekazał prezydentowi piłkę olimpijską, książkę i znaczki olimpijskie. Dziś będzie uczestniczył w spotkaniu całej polskiej reprezentacji z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Elblążanin medalistą olimpijskim. Spotka się z prezydentem Polski

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>