Elbląskim ratownikom często szlabany utrudniają pracę. Missan: czekamy na decyzję prokuratury w Gorzowie

1317
Wyświetleń

W Elblągu szlabany są stawiane praktycznie bez uzgodnień zarówno z Urzędem Miejskim w Elblągu, jak i służbami ratunkowymi. To, jak przyznaje Michał Missan – koordynator elbląskiego Pogotowia Ratunkowego, poważnie utrudnia pracę ratownikom.

– Są jeszcze takie miejsca w Elblągu, o których nie wiemy, że są zamknięte szlabanami. To poważnie utrudnia pracę ratownikom medycznym i powoduje zagrożenie zdrowia i życia dla potrzebujących pomocy – mówi Michał Missan, koordynator elbląskiego Pogotowia Ratunkowego. – Czekamy na to, jak zakończy się postępowanie prokuratorskie w Gorzowie, w sprawie stawiania szlabanów na osiedlach.

Przypomnijmy, że w Gorzowie syn wezwał pogotowie do kobiety, która straciła przytomność. Ratownicy spędzili pod blokiem kilka cennych minut, podczas których zagrożone było życie pacjentki. W końcu ambulans wpuścił jeden z kierowców. Kobietę udało się uratować, ale kolejna podobna akcja ratunkowa może przebiec bez powodzenia.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy karetka nie może podjechać pod blok, przez stojący przy wjeździe szlaban.

Szef pogotowia w Gorzowie stracił cierpliwość i wniósł skargę do prokuratury. „Zgłaszam celowe narażenie życia i zdrowia poprzez utrudnienie służbom ratownictwa medycznego dostępu do wielu miejsc zamieszkania przez potencjalnych pacjentów” – napisał w zawiadomieniu. Sprawa jest w toku.

O tym więcej pisaliśmy tu:

http://fakty.elblag.pl/stawiaja-szlabany-na-osiedlach-i-igraja-z-ludzkim-zyciem-w-gorzowie-bedzie-doniesienie-do-prokuratury/

 

Elbląskim ratownikom często szlabany utrudniają pracę. Missan: czekamy na decyzję prokuratury w Gorzowie

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>