Elbląskie urzędniczki wystartują w wyborach samorządowych z listy PO

676
Wyświetleń

Maria Kasprzycka, dyrektor elbląskiego Muzeum oraz Grażyna Kluge, kierująca elbląską delegaturą Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wystartują w najbliższych wyborach samorządowych. Będą walczyły o mandaty radnych Sejmiku Wojewódzkiego.

Podczas konwencji wyborczej w Olsztynie swoich kandydatów zaprezentowała tzw. Koalicja Obywatelska, czyli Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna. Już wcześniej było wiadome, że kandydatem tych dwóch partii na prezydenta Elbląga będzie radny miejski Michał Missan.

Teraz okazało się, że na liście wyborczej KO do Sejmiku Województwa znajdą się dwie urzędniczki z Elbląga. Kandydować będą Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego oraz Grażyna Kluge, która kieruje elbląską delegaturą Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

- Chyba zwariowałam, ale zdecydowałam się kandydować do Sejmiku. W znakomitym towarzystwie Grażyny Kluge. Z bólem zawieszam podróże, ale może uda się zrobić coś dobrego. Remont muzeum kończymy, czas na coś innego. Może nie będzie lepiej, ale na pewno weselej… – poinformowała na swoim koncie na facebooku Maria Kasprzycka.

kasprzycka

Maria Kasprzycka w latach 90-tych ubiegłego wieku należała już do partii politycznej – Unii Wolności. Jednak obecna „deklaracja polityczna” dyrektor elbląskiego Muzeum zaskakuje.

- To błąd i to poważny. Oczekuje się od dyrektora miejskiej instytucji jednak przynajmniej oficjalnej apolityczności – mówi nam jeden z miejskich radnych. – Pani dyrektor dość jasno się teraz zadeklarowała.

Grażyna Kluge należy do Platformy Obywatelskiej. W kadencji 2010 – 2013 była wiceprezydentem Elbląga (prezydentem był wówczas Grzegorz Nowaczyk).

Elbląskie urzędniczki wystartują w wyborach samorządowych z listy PO

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>