Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS „Lodołamaczem 2018″

397
Wyświetleń

Za wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS zdobyło pierwsze miejsce w kategorii Instytucja, otrzymując prestiżowy certyfikat Lodołamacze 2018. 

Zdaniem Kapituły nagrody Stowarzyszenie LAZARUS na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny do naśladowania.

- Niedawno Lazarus był liderem Lodołamaczy w czterech województwach i życzyliśmy Im, by zdobyli  laur w edycji ogólnopolskiej. Teraz jest zwycięstwo i pierwsze miejsce. Chcę serdecznie pogratulować Pani prezes i Panu Pawłowi Gołębiewskiemu, to wyjątkowe wyróżnienie dla organizacji, jak i dla samego miasta. To również szerzej, promocja elbląskich organizacji pozarządowych – mówił prezydent Witold Wróblewski.

– To wielkie wyróżnienie dla nas, istniejemy w sferze pomocy społecznej od 18 lat. Wielkie brawa należą się wszystkim pracownikom Lazarusa. To oni, można powiedzieć są pozytywnie „szaleni”, starają się każdego dnia. Cieszę się, że zostaliśmy dostrzeżeni w Polsce – mówił kierownik placówki Paweł Gołębiewski – Jesteśmy również wdzięczni władzom miasta, dzięki wsparciu samorządu możemy realizować pomoc zarówno w formie dziennej, jak i całodobowej – dodał Gołębiewski.

Mówiąc o sukcesie Izabela Babraj, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus” wspomniała przy okazji również o negatywnych trendach, jakie obserwuje w pomocy społecznej. To brak chętnych do pracy z niepełnosprawnymi, ciężko jest zastąpić osoby, które odchodzą nowymi – Przeszkoliliśmy 20 osób, a tylko dwie zgodziły się pracować, potem jedna osoba odeszła. Nie mamy kogo szkolić. W tej trudnej kadrowej sytuacji pomagał nam prezydent przekazując kilkadziesiąt tysięcy złotych na wsparcie opiekunów, za tę pomoc także dziękujemy – mówiła Izabela Babraj.

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS „Lodołamaczem 2018″

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>