Elbląski hip-hop na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie

714
Wyświetleń

Podjęli wyzwanie i staną do rywalizacji – w najbliższy weekend Zespół Tańca Nowoczesnego Blefik, weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

Od 15 do17 stycznia 2016 roku na Hali widowiskowo-sportowej w Łebie odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego. Podczas festiwalu rywalizować będą duety, miniformacje, formacje oraz tancerze solo z podziałem na kategorie wiekowe w różnych stylach. Na parkiecie będą królowały takie formy jak disco, hip-hop, street dance, dancehall, popping, bboying, house i wiele innych. Organizatorzy przewidują, że w turnieju udział weźmie ponad 1500 tancerzy, a wśród nich Zespół Tańca Nowoczesnego „Blefik” z Centrum Tańca Promyk.

– Do Łeby jedziemy z dużymi nadziejami, że uda się nam awansować do grona najlepszych zespołów. Mierzymy wysoko – mówi instruktor zespołu, Jacek Suchiński. – Konkurencję będziemy mieli silną, na liście startowej znajdują się bardzo dobre formacje trójmiejskie i zespoły z Wejherowa, które już sięgały po najwyższe laury w Łebie.

Na festiwalu, „Blefik” zaprezentuje układ, który elblążanie mogli zobaczyć w ubiegłą niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Handlowym „Ogrody”. Nastroje w zespole są optymistyczne.

– Zespół jest młody, rokujący i rozwojowy – podsumowuje instruktor. – W związku z tym, że jesteśmy na początku naszej tanecznej przygody, wspólnie pracujemy dopiero niewiele ponad rok, to każdy udział czy to w turnieju, czy pokazie jest wyzwaniem, ale też fantastycznym przeżyciem.

Zespołowi życzymy miejsca na podium!

Elbląski hip-hop na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>