Elbląska policjantka „na medal”. W GWiNCIE była trzecia

698
Wyświetleń

GWiNT to ultramaraton organizowany na terenie trzech gmin, od których wziął swoją nazwę – Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna i Nowego Tomyśla. Rozgrywany na trzech dystansach ultra – 55 km, 110 km i 100 mil czyli ponad 160 kilometrów. Ci najbardziej „zakręceni” wystartowali na 160 km, wśród nich elbląska policjantka – podkomisarz Beata Nienadowska, która w klasyfikacji kobiet zajęła III miejsce.

W dniu 12 maja br., dokładnie o godzinie 18. elbląska policjantka – podkomisarz Beata Nienadowska, wystartowała w ultramaratonie GWINT. Na mecie była dzień później, czyli po 24 godzinach 33 minutach i 24 sekundach. Zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji open kobiet.

– Na tym dystansie wystartowało około 80 osób, w tym 8 kobiet. Po drodze były tylko dwa tzw. „przepaki”, gdzie można było zostawić nie więcej niż 2 kg swoich ubrań, napojów i odżywek. Po biegu był ból stóp i pleców, pęcherze, naciągnięcia mięśni ale i całe tony satysfakcji, że dałam radę, że nie zeszłam, że utrzymałam trzecie miejsce – mówi podkomisarz Beata Nienadowska.

Jak zapowiada to nie koniec zmagań. Jest to tylko etap przygotowań do kolejnego wyczynu. W lipcu chce pokonać 240 km w dolnośląskim Biegu 7 Szczytów. Zapowiada też udział w Elbląskiem Biegu Piekarczyka, który odbędzie się 4 czerwca.  Wspólnie z drużyną będzie oczywiście reprezentować elbląską komendę.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Elbląska policjantka „na medal”. W GWiNCIE była trzecia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>