Elbląscy prokuratorzy zajmą się sprawą bójki ze skutkiem śmiertelnym

1245
Wyświetleń

Prokuratura Rejonowa w Elblągu będzie prowadziła śledztwo w sprawie bójki ze skutkiem śmiertelnym w podbydgoskiej Brzozie. – Krewni podejrzanego to znani i szanowani bydgoscy adwokaci. Aby uniknąć zarzutu braku bezstronności, przekazaliśmy sprawę innej jednostce – dowiedzieli się dziennikarze Gazety Wyborczej w prokuraturze Bydgoszcz-Południe.

Do tragicznej w skutkach bójki doszło w grudniu minionego roku w podbydgoskiej Brzozie, na ulicy Łabiszyńskiej. W niedzielne popołudnie doszło do kłótni między pięcioma chłopakami, w której dwóch stanęło przeciwko trzem.

– Według ustaleń policji 17-latek bronił swojego kolegi, którego inny chłopak zaczął bić. Miał przy sobie nóż i ugodził napastnika w udo – informuje Agnieszka Rogowska, zastępczyni szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

16-letni Patryk P. z ranami uda i pośladków został przewieziony do szpitala. Lekarzom jednak nie udało się go uratować, chłopak po dwóch dniach zmarł.

17-letni sprawca został aresztowany na trzy miesiące. Wojciech M. stanie przed sądem za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu od 5 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Elbląscy prokuratorzy zajmą się sprawą bójki ze skutkiem śmiertelnym

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>