Elbląscy prokuratorzy nie mają wątpliwości. Sprawca śmiertelnego wypadku był pod wpływem narkotyków

1306
Wyświetleń

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu badania toksykologiczne potwierdziły, że sprawca wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki jeżdżące na rolkach w Łąkorzu w powiecie nowomiejskim, był pod wpływem amfetaminy i ekstazy.

Do zdarzenia doszło w kwietniu na drodze publicznej. Jedna z nastolatek potrąconych przez 28-letniego Radosława G. zmarła na miejscu, druga w drodze do szpitala.

Szczegółowe badania potwierdziły pierwsze ustalenia śledczych. Już badania moczu zaraz po zdarzeniu wskazały na obecność w organizmie sprawcy środków psychoaktywnych – tłumaczy Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu: – Wyniki z badania krwi potwierdziły stężenia narkotyków.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku wciąż trwa. Podejrzany przebywa w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim stawia podejrzanemu dwa zarzuty – umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdy pod wpływem narkotyków. To wpływa na wyższą wysokość kary. Sprawca może spędzić w więzieniu nawet 14 lat.

O tym wypadku więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/tragiczny-wypadek-potracone-dwie-nastolatki-jedna-nie-zyje/

Źródło: Radio Olsztyn

Elbląscy prokuratorzy nie mają wątpliwości. Sprawca śmiertelnego wypadku był pod wpływem narkotyków

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>