Elbląscy policjanci przygotowują się do starcia z kibicami (zdjęcia i film)

12 maja 2017 16:31
More videos
1,761
Wyświetleń
   

Oddział Prewencji Policji z Olsztyna oraz Nieetatowe Pododdziały Policji z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa i Nidzicy wzięły udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

Blisko 200 policjantów ćwiczyło i doskonaliło taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku publicznego.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Wczoraj (11.05.2017) Stadion Miejski w Ostródzie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych. W sumie blisko 200 policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna oraz Nieetatowych Pododdziałów Policji z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa i Nidzicy ćwiczyło różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku przed kibiców podczas meczów piłkarskich, m.in. trenowało usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów. W ćwiczeniach pozorantami byli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu.

Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>