Elbląscy parlamentarzyści PO krytykują rząd. Twarde prawo opozycji?

12 marca 2016 16:41
More videos
615
Wyświetleń
   

Poseł Elżbieta Gelert oraz senator Jerzy Wcisła nie zostawiają suchej nitki na rządzie PiS, wskazując na brak realizacji wyborczych postulatów tej partii, szczególnie programu 500 + oraz bezpłatnych leków dla seniorów. Krytyka to twarde prawo opozycji. Jednak czy parlamentarzyści PO nie powinni powstrzymać się od takich słów?

Po 25 latach wolności i demokracji, spora część polskiego społeczeństwa ledwo wiąże koniec z końcem. Po wejściu do Unii Europejskiej i otwarciu europejskiego rynku pracy, około miliona Polaków opuściło swój kraj, szukając gdzie indziej szans na lepsze życie. Większość z nich do kraju już nie wróci.

Polacy, którzy pozostali w kraju, z nadzieją patrzą na jakiekolwiek przejawy „ludzkiej twarzy” rządu, czyli deklarowanej pomocy polityków dla najuboższych. Program 500 + ma szasnę choć w jakimś stopniu wspomóc ubogie, polskie rodziny.

Platforma Obywatelska rządziła nieprzerwalnie w kraju osiem lat, dwie kadencje pod rząd. To ewenement w polskiej polityce. Czy przez te osiem lat rządzący choć trochę ulżyli Polakom? Czy zmniejszono podatki, podniesiono kwotę wolną od podatku, w jakikolwiek sposób wsparto polskie rodziny? Nie. Za to słyszeliśmy cały czas, że musimy być odpowiedzialni za kondycję finansów w kraju. Straszono nad drugą Grecją i kryzysem ekonomicznym. Jednocześnie też byliśmy świadkami wielu afer finansowych w kręgach rządowych. Polacy mieli tego dość.

Dziś parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zachowują się tak, jakby ich formacja nigdy nie rządziła naszym krajem. Owszem, prawem opozycji jest krytyka działań rządu. Jednak, aby krytykować samemu wcześniej należało coś pozytywnego zrobić dla Polaków. Jakimi zaś sukcesami w działaniach prospołecznych może pochwalić się Platforma?

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>