Elbląscy panczeniści lubią brąz

395
Wyświetleń

Na torze lodowym „Błonie” w Sanoku  odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz  Mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Prawo udziału w wymienionych zawodach mięli zawodniczki i zawodnicy, łącznie 49 osób, którzy wypełnili  limity czasowe.

Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało dwoje panczenistów z Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Viking”  przy SP-12 w Elblągu – Iga Wojtasik i Paweł Ostrowski. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadła juniorka  – Iga Wojtasik, która zdobyła pięć medali – jeden srebrny i 4 brązowe.

Oto wyniki czasowe i miejscowe z poszczególnych dystansów i w wieloboju:
Juniorki  (500 m, 1500 m, 1000m, 3000 m wielobój):

1.    GĄSECKA Karolina  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki):  43.65(2) 2:22.35(1) 1:30.82(2) 4:38.77(1) wielobój -182.971 pkt.
2.    KACZMAREK Olga (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki):  43.32(1) 2:27.87(3) 1:29.74(1) 4:50.54(2) wielobój-185.903 pkt.
3.    WOJTASIK Iga (UKS Viking Elbląg): 43.89(3) 2:27.26(2) 1:31.08(3) 5:01.27(4)
wielobój-188.727 pkt.

Dodatkową konkurencją, jednak nie wliczaną do klasyfikacji wielobojowej, był bieg masowy na dystansie 10 rund. – Iga Wojtasik z dorobkiem 11 pkt. zajęła 3 miejsce:
1.    Karolina GĄSECKA (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki):  6:19.02  – 35 pkt.
2.    Olga KACZMAREK (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki):  6:35.35 – 23 pkt.
3.    Iga WOJTASIK (UKS Viking Elbląg):  6:43.70 – 11 pkt.

Bardzo dobrze w biegu masowym wypadł junior mł. – Paweł Ostrowski, który zajął trzecie miejsce ustępując nieznacznie dwóm pierwszym zawodnikom :
1. Piotr NAŁĘCKI (SKŁ Górnik Sanok) 6:08.40  – 30 pkt.
2. Maciej DULEWICZ (MKS Cuprum Lubin)  6:08.54  – 20 pkt.
3. Paweł OSTROWSKI (UKS Viking Elbląg)  6:08.69  – 13pkt.
Kłopoty zdrowotne i z tym związana nienajlepsza dyspozycja P. Ostrowskiego nie pozwoliła nawiązać walki o lepsze lokaty w  pozostałych biegach indywidualnych.

Juniorzy młodsi (500 m, 3000 m, 1500 m, 5000m, wielobój):
1.    NAŁĘCKI Piotr (SKŁ Górnik Sanok): 40.04(3) 4:32.06(1) 2:06.89(1) 7:36.59(1) 173.338 pkt.
2.    GRZYBEK Wiktor (KS Pilica Tomaszów Maz.): 39.15(1) 4:42.65(4) 2:09.79(2) 7:57.85(4) 177.306 pkt.
3.    JABŁOŃSKI Mikołaj (MKS Korona Wilanów): 41.34(5) 4:38.51(3) 2:11.79(3) 7:54.59(3) 179.147 pkt.
……
10. OSTROWSKI Paweł (UKS Viking Elbląg): 42.61(8) 5:52.17(15) 2:16.59(7) 8:23.79(8) 197.214 pkt.

W punktacji generalnej klubów, w kategorii junior, U.K.S ”Viking” Elbląg z ilością 32 pkt. zajął  VI  miejsce (sklasyfikowano 9 klubów) a w kategorii junior mł. klub „Viking” Elbląg uplasował się na IX miejscu (11 pkt.) (sklasyfikowano 10 klubów).

W klasyfikacji łącznej województw – województwo warmińsko-mazurskie zajęło 5 miejsce z dorobkiem  43 pkt. (sklasyfikowano 6 województw).

 

Elbląscy panczeniści lubią brąz

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>