Elbląg – to nie jest miasto dla rowerzystów?

1246
Wyświetleń

Radny Robert Turlej nie kryje oburzenia faktem, że elbląski Ratusz zdecydował się odstąpić od budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Komeńskiego do Ronda Kaliningrad. „To lekceważenie rowerzystów” – twierdzi radny.

Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej – od ul. Komeńskiego do ronda Kaliningrad miała powstać w ramach budowy węzła przesiadkowego przy Placu Dworcowym. Jednak z powodu konieczności cięcia kosztów, urzędnicy miejscy to zadanie wykreślili ze specyfikacji przetargowej.

Poprzednie dwa przetargi niestety nie wyłoniły wykonawcy tej inwestycji.

Zmiany w specyfikacji przetargowej ostro skrytykował radny Robert Turlej, który od lat walczy o dostosowanie miasta do potrzeb rowerzystów.

- Kolejne lekceważenie rowerzystów. Mijająca kadencja została bezpowrotnie stracona, inne miasta błyskawicznie rozwijają infrastrukturę rowerową a my cieszymy się z krótkiego odcinka do Krasnego Lasu – uważa radny Robert Turlej. – Czy tak mają wyglądać następne lata? Liczę, że nowy prezydent stanie po stronie rowerzystów i dokona gruntownych zmian w miejskiej infrastrukturze.

Radny dodaje, że w Elblągu mamy idealne warunki dla transportu rowerowego…brak jedynie dobrej, spójnej infrastruktury rowerowej.

Elbląg – to nie jest miasto dla rowerzystów?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>