Elbląg lepszy od Olsztyna i Torunia. Za rok ponowna rywalizacja u nas

1917
Wyświetleń

Przedstawiciele Fromborka, Braniewa, Olsztyna, Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego i oczywiście Torunia zmierzyli się w piątek, 16 czerwca w Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Wygrał Elbląg przed Braniewem i Toruniem.

– To już ósmy Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich, trzeci w Toruniu, a zatem impreza stała się już piękną tradycją. Łączy nas wspólny cel, jakim jest integracja i promocja miast związanych z dziedzictwem historycznym i kulturalnym Mikołaja Kopernika  – mówił otwierając turniej Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia.

Inicjatorem turnieju był w 2010 r. Frombork. Toruń bierze udział w rywalizacji od samego początku, po raz trzeci jako gospodarz. Zgodnie z regulaminem organizatorem turnieju jest bowiem zawsze zwycięzca poprzedniego.

Tegoroczne zmagania miały miejsce w fosie zamkowej, w sąsiedztwie Bramy Mostowej. Reprezentacje miast zmierzyły się w takich konkurencjach, jak: obieranie jajek w rękawicach rycerskich, strongman z kolczugą, zbijanie balonów, ścinanie głów kapusty czy rzut beretem Kopernika. Były też akcenty nieco bardziej nowoczesne, jak slalom w autogoglach czy quiz historyczno-turystyczny. Nie zabrakło oczywiście konkurencji kulinarnej, przygotowanej w tym roku przez Toruń – jedzenia naleśników na czas.

Każde z miast uczestniczących w zabawie przygotowało również swoje stoiska, na których można było zaopatrzyć się w mapy i materiały promocyjne lub popróbować lokalnych przysmaków. Kolejne etapy rywalizacji były urozmaicone występami artystycznymi na scenie – widzowie mogli między innymi posłuchać młodej wokalistki z Elbląga czy obejrzeć energetyczny pokaz zumby w wykonaniu toruńskich seniorek.

W przyszłym roku organizatorem turnieju będzie Elbląg, który w turniejowej rywalizacji wygrał na punkty z Braniewem i Toruniem.

Źródło: torun.pl

Elbląg lepszy od Olsztyna i Torunia. Za rok ponowna rywalizacja u nas

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>