Dzik szalał w Elbląg. Uszkodził samochód, w końcu został uśpiony

4222
Wyświetleń

Niedawno Urząd Miejski w Elblągu zakupił nową strzelbę Palmera, czyli broń przeznaczoną do usypiana dzikich zwierząt. Stara już się bowiem zużyła. Okazją do wypróbowania nowej strzelby był sobotni incydent z szalejącym na ul. Mickiewicza dzikiem.

Zwierzę zapuściło się aż na ul. Mickiewicza, gdzie spowodowało kolizję z samochodem osobowym. Wówczas w stan gotowości zostały postawione służby miejskie. Policjanci, po zgłoszeniu kolizji z samochodem, namierzyli dzika na ul. Zagonowej. Udało się go osaczyć i zatrzymać w tamtym miejscu. Zdecydowano również o użyciu nowej strzelby Palmera w celu uśpienia zwierzęcia.

Strzał oddał doświadczony lekarz weterynarii. Jednak jak się okazało, zwierzę tego już nie przeżyło.

Miasto dysponowało do tej pory jedną tego typu bronią. Jednak ta się wysłużyła. Jej naprawę wyceniono na około 9 tys. zł. Dlatego władze Elbląga zdecydowały się na zakup nowej, za prawie 12 tys. złotych wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Strzelba Palmera to broń  do usypiania zwierząt – pneumatyczna, gładkolufowa broń długa, strzelająca zastrzykiem z substancją usypiającą. Broń ta wykorzystywana jest przez służby weterynaryjne.

Jak informuje Dziennik Elbląski, Strzelba Palmera była już wcześniej używana przez weterynarzy m.in. w czasie, gdy na terenie Rubna i Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Skowronek” w okolicach ul. Okrężnej, grasowały hordy zdziczałych psów, które zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Dochodziło bowiem do sytuacji, gdzie bezpańskie i agresywne zwierzaki atakowały ludzi. W lipcu 2015 roku właśnie przy pomocy tej broni udało się odstrzelić ze stada dwa wilczury, które trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt prowadzonego przez OTOZ Animals.

 

 

Dzik szalał w Elbląg. Uszkodził samochód, w końcu został uśpiony

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>