Dziewczyna, która porzuciła dziecko jest na wolności

1126
Wyświetleń

18-letnia Katarzyna W. już trzy razy była w ciąży. W jednym przypadku dokonała aborcji, w drugim dziecko urodziło się martwe. Trzecie — przynajmniej według prokuratury — urodziło się żywe. Ale matka nie zadbała, aby przeżyło. Mimo tego kobieta nie trafi do tymczasowego aresztu — dostała tylko dozór – informuje portalbraniewo.pl

Nie wiadomo, co mogło być przyczyną śmierci dziecka. Być może wyziębienie. Być może zachłyśnięcie się płynami, gdyż nikt nie zadbał o to, aby oczyścić noworodkowi drogi oddechowe. Dziecko zmarło i nikt nie udzielił mu pomocy — to jest pewne.

Młoda kobieta urodziła w domu, w mieszkaniu we Fromborku. Podobno jej partner, z którym mieszkała, nie wiedział o tym. Dlatego mężczyzna nie trafił do aresztu i nie ma (przynajmniej na razie) postawionych zarzutów. Do końca nie wiadomo także, czy to on był ojcem dziecka.

Nastolatka zawinęła dziecko w dresową bluzę i włożyła do foliowego worka. Pojechała z nim do Starej Pasłęki i porzuciła na plaży.

Dlaczego to zrobiła? „Bo się bała” — tak zeznała prokuratorowi. Czego się bała? Tego nie wiemy…

Kilka dni po tym (prawdopodobnie po pięciu dniach) na makabryczne znalezisko natrafiła młoda kobieta spacerująca z psami. Po trzech godzinach zatrzymano wówczas jeszcze podejrzaną Katarzynę W. W dniu zatrzymania skończyła 18 lat.

Nie wiemy, czy dziecko mogłoby przeżyć, gdyby 18-latka urodziła w szpitalu, pod opieką lekarzy. Nie wiadomo także, w którym miesiącu ciąży doszło do narodzin.

Nikt ze znajomych młodej kobiety nie wiedział, że może ona być w ciąży. Niektórzy — podejrzewając to — pytali się jej o to. Odpowiadała, że jest chora i dlatego jest opuchnięta…

To nie ma jednak znaczenia, jeśli chodzi o wymiar kary. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia, za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Dzisiaj (w piątek, 6 listopada) sąd rozpatrzy wniosek prokuratury o aresztowanie jej na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że policjanci otrzymali zgłoszenie, że na plaży w miejscowości Stara Pasłęka zostało odnalezione ciało noworodka. Pod nadzorem prokuratora na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz wykonali wszystkie niezbędne czynności, które mogą przyczynić się do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Policjanci  skoncentrowali się na ustaleniu, kim może być matka dziecka. Już po kilku godzinach zatrzymali nastolatkę i jej chłopaka, mieszkańców powiatu braniewskiego.

Źródło: http://portalbraniewo.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2305%3Amatka-ktora-porzucila-niemowle-jest-na-wolnosci

Dziewczyna, która porzuciła dziecko jest na wolności

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>