Dziesięć lat za zabójstwo noworodka

10 lipca 2015 15:00
More videos
878
Wyświetleń
   

Dziś (10.07.2015) zapadł wyrok w sprawie dzieciobójczyni z Milakowa. 12 września 2014 policja we wsi Miłakowo (woj. warmińsko-mazurskie) odkryła w wiaderku stojącym w chlewni ciało dziecka!

Sędzia Sądu Rejonowego delegowany do Sądu Okręgowego Michał Lasota  odczytał dzisiaj wyrok w sprawie Weroniki K. oskarżonej o zabójstwo noworodka, swojego syna.

Oskarżona nie stawiła się na odczytaniu wyroku, również nie stawił się obrońca Weroniki K. Dzieciobójczyni została skazana na 1o lat więzienia, wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura przystanęła na zaproponowany wymiar kary, nie będzie odwoływać się od wyroku. Odwołać się za to może zabójczyni synka.

Przypomnijmy:

W jednym z domów w Miłakowie w powiecie ostródzkim znaleziono zwłoki noworodka. Ciało ukryte było w wiadrze. Policja odkryła zwłoki po tym jak anonimowy sąsiad zgłosił, że 23-letnia kobieta, mieszkająca w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Miłakowa, była w ciąży a dziecka nikt nie widział.

Funkcjonariusze w celu ustalenia pojechali pod wskazany adres. Tam dokonali makabrycznego odkrycia. 23-latka została zatrzymana. W trakcie przesłuchania przyznała się, że była w ciąży.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta urodziła na przełomie czerwca i lipca. Po porodzie udusiła dziecko a ciało zapakowała do plastikowego pojemnika i schowała do pomieszczenia gospodarczego.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>