Drastyczny komunikat prokuratury: noworodki w Iławie urodziły się żywe!

1897
Wyświetleń

Elbląscy prokuratorzy nadzorują śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch noworodków w Iławie. Na balkonie mieszkania 35-letniej kobiety, która zmarła na skutek silnego krwotoku, znaleziono ciała dwóch noworodków. Według ustaleń biegłych, dzieci urodziły się żywe!

Jak poinformował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledztwo wszczęto po informacji z miejscowego szpitala, do którego przywieziono 35-letnią kobietę z silnym krwotokiem z dróg rodnych. Pacjentka zmarła. Lekarze stwierdzili, że była po porodzie, który odbył się poza szpitalem.

Po południu na balkonie mieszkania kobiety znaleziono ciała noworodków. Śledczy nie informują, czy były to dzieci urodzone z ciąży bliźniaczej, czy rodzeństwo z dwóch oddzielnych ciąż.

Jak mówił, prokuratorskie postępowanie dotyczy zarówno okoliczności śmierci noworodków, jak i ich matki. Dodał, że kobieta osierociła pięcioro dzieci.

Według rzecznika iławskiego szpitala Tomasza Więcka, pacjentka, którą  przywieziono karetką pogotowia, była w stanie agonalnym. Wielogodzinna walka o jej życie nie powiodła się. Pacjentkę reanimowano tuż po przywiezieniu do szpitala, jeszcze na oddziale ginekologicznym, bo doszło do zatrzymania akcji serca i oddechu. Potem została umieszczona na oddziale intensywnej terapii.

Jak powiedział rzecznik, lekarze stwierdzili, że doszło do rozległego krwotoku z dróg rodnych, a pacjentka była po niedawno przebytym porodzie. Dlatego o sprawie powiadomiono policję.

Elbląscy prokuratorzy zarządzili przeprowadzenie sekcji zwłok kobiety i noworodków. Po otrzymaniu wyników, opublikowali drastyczny komunikat:

W związku ze śledztwem prowadzonym w sprawie PO II Ds 5.2017 Prokuratury Okręgowej w Elblągu dotyczącym zabójstwa dwóch noworodków w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, ujawnionego w dniu 12.01.2017 roku w Iławie, tj. o czyn z art. 149 kk, w dniu 18.01.2017 r. przeprowadzono sekcję zwłok kobiety i dwóch noworodków. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną zgonu kobiety był wstrząs krwotoczny. Dwa noworodki płci męskiej urodziły się żywe. U jednego z dzieci stwierdzono uraz głowy. Określenie ostatecznej przyczyny zgonu kobiety jak i przyczyny i czasu zgonu noworodków będzie możliwe po pozyskaniu opinii sądowo-lekarskiej w sprawie”.

– Kobieta wychowywała samotnie pięcioro dzieci w wieku 3-15 lat – powiedziała mł. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy. – Policja nie miała żadnych sygnałów, by w tym domu dochodziło do przypadków przemocy. Dzielnicowy ma dobrą opinię o tej rodzinie – dodała.

Więcej informacji w tej sprawie: http://fakty.elblag.pl/elblascy-prokuratorzy-zajma-sie-makabryczna-zbrodnia-w-ilawie/

 

Drastyczny komunikat prokuratury: noworodki w Iławie urodziły się żywe!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>