Dramatyczna sytuacja ratowników wodnych. Apelują o pomoc!

1370
Wyświetleń

Ratownicy wodni z Elbląga nie mają pieniędzy na paliwo do łodzi i nie mogą patrolować miejscowej rzeki oraz innych akwenów. Z dramatycznym apelem o pomoc finansową WOPR-owcy zgłosili się do tamtejszych samorządowców – informuje Radio Gdańsk.

- Dostałem pismo od elbląskiego WOPR-u z dramatycznym apelem. Brakuje paliwa do łodzi, którą przekazał ratownikom wojewoda. Nie mogą patrolować rzeki. To poważna sprawa, bo zagrożone jest bezpieczeństwo ludzi. Ja wiem, że w rzece Elbląg jest zakaz kąpieli, ale są jeszcze jednostki pływające, jachty, kajaki. Jak zdarzy się jakiś wypadek, nie będzie miał kto pomóc – wyjaśnia przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak.

Wodni ratownicy w tym roku dostali na paliwo do łodzi od miasta tysiąc złotych. Potrzebują 6 tysięcy złotych.

 – Radni sami wskazali, gdzie znaleźć te środki. Okazuje się, że nadwyżka jest w budżecie biura rady miejskiej. Myślę, że sprawa jest załatwiona i po stosownej uchwale radnych, środki natychmiast zostaną przekazane na konto WOPR-u – zapewnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Ratownicy patrolują nie tylko rzekę Elbląg, ale także kanał Jagielloński, Zatokę Elbląską i Jezioro Druzno.

Dramatyczna sytuacja ratowników wodnych. Apelują o pomoc!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>