„Dopalacze kradną życie”. Premier Ewa Kopacz pokazała jak wygląda prawdziwy „mocarz”

29 lipca 2015 16:04
More videos
3,002
Wyświetleń
   

Premier Ewa Kopacz zaprezentowała na konferencji prasowej nowy spot przeciw dopalaczom. W przeciwieństwie do swoich nieudanych poprzedników ten ma pokazać jak naprawdę kończą osoby zażywające dopalaczy. „Taki z ciebie mocarz” to hasło przewodnie spotu.

„Oddalam to pytanie”, „zamiast jazdy mamy zjazd”, „mocarz, kiedy go zażyjesz, ostro cię pokopie i nie żyjesz” – to tylko niektóre cytaty zaciągnięte z serii nieudanych reklam przeciwko dopalaczom. Zamiast ostrzegać młodzież przed zagrożeniami jakie za sobą niosą narkotyki, stały się niechlubnymi hitami internetu. Głównie z powodu niezrozumiałego przekazu i opłakanej gry aktorskiej.

„Idiotyzm”, „nie wierzę własnym oczom” – komentowali spoty internauci. – Dzisiaj cool jest ten, kto nie bierze dopalaczy – powiedziała Ewa Kopacz na konferencji prasowej, na której przedstawiona została kolejna reklama społeczna przeciw dopalaczom.

Dopalacze kradną życie

W środę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podpisany został pakt społeczny przeciwko dopalaczom, który ma wzmocnić profilaktykę antynarkotykową. „Taki z ciebie mocarz”, to hasło przewodnie spotu. Tym razem postawiono na realizm zamiast humor.

Młody mężczyzna przywiązany pasami do szpitalnego łóżka wije się w konwulsjach. W tle słychać nasilające się bicie serca. Lekarze i pielęgniarki z całych sił starają się go przytrzymać. W końcu serce mężczyzny przestaje bić, a widzowi ukazuje się napis „dopalacze kradną życie”. – Dzisiaj nie ma mody na dopalacze, dzisiaj jest moda na to, aby być wolnym od dopalaczy – powiedziała Ewa Kopacz.

Źródło: tvp info

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>