Dlaczego nie zawyły syreny? Zawinił system

702
Wyświetleń

W całej Polsce, w wielu miastach, o godz. 17.00 włączono syreny, a mieszkańcy uczcili godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego chwilą ciszy i zadumy. Niestety w naszym mieście, choć tak było zaplanowane, syreny się nie odezwały.

Urząd Miejski w Elblągu oficjalnie zapowiadał, że dziś, równo o godz. 17.00, odezwą się miejskie syreny – wydając sygnały ostrzegawcze. W ten sposób Elbląg miał uczcić godzinę wybuchu Powstanie Warszawskiego. Niestety, syreny o godz. 17.00 milczały. Elbląg więc będzie chyba jedynym miastem w Polsce, gdzie taki alarm nie zadziałał prawidłowo, mimo przeprowadzonych prób.

Co się stało? Kto zawiódł?

Jak informuje nas Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, w tym przypadku zawiódł system.

– Tak naprawdę nie wiemy jeszcze co się stało. Cały system był przetestowany i ustawiony na dziś, na godz. 17.00. W momencie uruchomienia systemu, o godz. 17.00 powinny włączyć się syreny alarmowe. Te jednak milczały. Trzy minuty później mogliśmy już syreny uruchomić, ale było za późno – dowiedzieliśmy się od jednej z urzędniczek tego Departamentu.

Prawdopodobnie w poniedziałek będzie dokładnie wiadomo, dlaczego nasz miejski system alarmowy nie zadziałał.

Dlaczego nie zawyły syreny? Zawinił system

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>