Debata prezydencka pod pomnikiem Odrodzenia

373
Wyświetleń

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe 2018 , od jesieni zacznie obowiązywać dwukadencyjność. Prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie będą rządzić 5 lat, wybory odbędą się 21 października, 4 listopada druga tura. To od  obywateli zależy kto dostąpi tego zaszczytu i kto będzie reprezentował nas w naszych lokalnych społecznościach.

Uczestnictwo w wyborach to nasz obowiązek, warto zatem poznać kandydatów i wysłuchać co mają do powiedzenia a także osobiście zadać im pytania dotyczące przyszłości naszego miasta.

Z inicjatywy obywatelskiej grupy Rozmawiajmy o Demokracji powstał projekt zgromadzenia wszystkich kandydatów w jednym miejscu, będzie to forma debaty i dialogu społecznego.

Kandydaci będą do dyspozycji  wszystkich tych , którzy przyjdą na spotkanie pod hasłem ‘’Poznaj kandydata na Prezydenta ’’.  21 września  o godzinie 16:30  zapraszamy na Plac Konstytucji przed pomnikiem Odrodzenia.

Także z obywatelskiej inicjatywy w tym dniu pomnik  ponownie zostanie ubrany w koszulkę z napisem Konstytucja.

Pamiętajmy Konstytucja to najważniejszy akt prawny Rzeczpospolitej Polskiej, akt  który powinien być przestrzegany zwłaszcza przez rządzących naszym krajem.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga, którym nie jest obojętny los naszego miasta do obywatelskiej debaty.

Grupa Rozmawiajmy o Demokracji.

 Informacja nadesłana

Debata prezydencka pod pomnikiem Odrodzenia

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Elblążanin
    Odpowiedz

    Widać ,że to propozycja Kodziarzy i innych zadymiarzy. Nie można utożsamiać tego środowiska z obiektywną formą otwartej debaty przedwyborczej, gdyż ich pojmowanie rzeczywistości jest inne niż ogólnej części demokratycznego społeczeństwa. Ja na miejscu kandydatów bym się w to nie pchał.