Dane są zatrważające! Policjanci przeprowadzili specjalną akcję

1084
Wyświetleń

W ramach działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Jednoślad”, w sobotę i niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzili wzmożone kontrole rowerzystów i motocyklistów.

Działania te są spowodowane znacznym ryzykiem odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w przypadku uczestniczenia w zdarzeniach drogowych. W tym roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zginęło 5 motocyklistów.

- Ostatni taki wypadek miał miejsce na terenie naszego powiatu w miejscowości Oleśno – przypomina kom. Wojciech Skrobotun Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W działaniach krajowych, wojewódzkich i własnych, związanych z kontrolą uczestników ruchu drogowego jesteśmy obecni każdego dnia, a w ich ramach prowadzimy również działania profilaktyczne.

W minioną środę w tych przedsięwzięciach koordynowanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Główniej Policji pn. „Bezpieczne wakacje” policjant elbląskiej drogówki odwiedził wypoczywających w naszym mieście 45 uczestników kolonii. To przedsięwzięcie   zorganizowane przez Fundację Inicjatyw Społecznych i Zawodowych PERSPEKTYWA z Gdańska, w której uczestniczą dzieci z terenów wiejskich okolic Chojnic i Pucka.

- Poprzez rozmowy i zabawy wpajamy im prawidłowe zachowania m.in. w środkach transportu oraz podczas przemieszczania się w kolumnie –  informuje kom. Wojciech Skrobotun.

– Opiekunów grup wypoczynku zorganizowanego, zainteresowanych taką formą zajęć, zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod nr tel. 55 230 15 95 w celu umówienia terminu spotkania – dodaje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Dane są zatrważające! Policjanci przeprowadzili specjalną akcję

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>